شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#اوکراین#میلیارد دلاری

«جو بایدن» فرمان کمک ۴۰ میلیارد دلاری به اوکراین را امضا کرد

کدخبر: 496638
جو بایدن لایحه کمک چند ده میلیارد دلاری به دولت اوکراین را امضا کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، در ادامه حمایت‌های نظامی واشنگتن به کی یف، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا امروز شنبه فرمان ۴۰ میلیارد دلاری کمک به اوکراین را امضا کرد.

رویترز گزارش داد، کاخ سفید اعلام کرد رئیس جمهور آمریکا، که هم اکنون در تور شرق آسیایی خود در کره جنوبی به سر می‌برد، با امضا قانون کمک‌های جدید به اوکراین، به آن قابلیت اجرایی بخشید.

این لایحه که به پیشنهاد شخص بایدن به صحن کنگره آمریکا رفت، پیشتر در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا با ادعای کمک به اوکراین تصویب شد و برای اجرایی شدن به امضا بایدن نیاز داشت.

رسانه‌های آمریکایی پیشتر اعلام کردند که کنگره آمریکا با به تعویق انداختن بررسی بودجه‌های ضروری داخلی مانند بودجه اضافی مرتبط با همه گیری ویروس کرونا در این کشور، طی اقدامی با افزودن چندین میلیارد دیگر به بودجه ۳۳ میلیاردی درخواستی بایدن جهت کمک به اوکراین، تصویب سریع آن را در اولویت قرار داد.

آمریکا به صراحت اعلام کرده است که قصد دارد از اوکراین حمایت طولانی مدت به عمل آورد و تاکنون میلیاردها دلار کمک‌های نظامی به اوکراین ارسال کرده است، مسئله‌ای که از سوی مسکو به عنوان ریختن بنزین بر روی آتش درگیری‌ها تلقی شده است.