شهرخبر

گسترش همکاری‌های گردشگری ایران و ترکیه

گسترش همکاری‌های گردشگری ایران و ترکیه

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی ماموریت وزارتخانه را حمایت و پشتیبانی از سرمایه‌گذاران عنوان و بر گسترش همکاری‌های گردشگری و تقویت گردشگری زیارتی ایران و ترکیه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی با فارغ علی ییلدیریم رئیس بنیاد اتحادیه علویان صبح امروز  شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دفتر خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

 ضرغامی با اشاره به اهمیت زمینه‌سازی برای تعمیق و تسهیل روابط و استفاده از علایق مشترک ایران و علویان سراسر دنیا، افزود: شناسایی زمینه‌های مشترک، تقویت گردشگری زیارتی و سرمایه‌گذاری در حوزه تاسیسات گردشگری برای گسترش  روابط در دستور کار است.

وزیر میراث‌‌فرهنگی، گردشگری تصریح کرد: در تمامی مسائل مربوط به رونق گردشگری و معرفی ایران به ترک‌ها، به‌طور حتم هر پیگیری و حمایتی که نیاز باشد از سوی ما انجام خواهد شد.

وی یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های وزارتخانه را پشتیبانی از سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری عنوان کرد و گفت: از میان برداشتن موانع و تسهیل امور مربوط به صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین اولویت‌های وزارتخانه است.

 ضرغامی ابراز امیدواری کرد که اقدامات و پیگیری‌های در حال انجام موجب نزدیکی بیشتر بین طرفین شود. 

معرفی ایران را از ماموریت‌های خود می‌دانیم

ییلدیریم نیز در این نشست به سفر شش روزه خود به ایران و زیارت امام رضا و بقعه شیخ صفی اشاره کرد و افزود: شناساندن و معرفی هر چه بیشتر و بهتر ایران به ترک‌های علوی سراسر دنیا از جمله ماموریت‌هایی است که ما برای خود تعریف کرده‌ایم و هر تبلیغاتی که در این زمینه نیاز باشد، با کمک شما انجام خواهیم داد.

همکاری مشترک برای سرمایه‌گذاری و ساخت هتل، تدارک برنامه‌های ویژه مراسم عید غدیر خم امسال در مقبره شیخ صفی اردبیلی همچنین تبلیغ جاذبه‌های ایران در شبکه‌های ترک زبان برای معرفی هر چه بیشتر ایران به شهروندان ترکیه‌ از موارد بود که ییلدیریم در این نشست مطرح و بر آن‌ها تاکید کرد.

علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور، ابراهیم پورفرج رئیس جامعه تورگردانان ایران همچنین چند تن از سرمایه‌گذاران و هتل‌داران ترکیه در این نشست حضور داشتند.

 

انتهای پیام