شهرخبر

نفرات برتر رقابت‌های انتخابی تیم ملی زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی مشخص شدند

نفرات برتر رقابت‌های انتخابی تیم ملی زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی مشخص شدند

تهران- ایرنا- مسابقات انتخابی تیم ملی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی طی روزهای ۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در تهران برگزار و نفرات برتر آن به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

به گزارش ایرنا، این رقابت‌ها با شرکت ۲۱۰ ورزشکار، سرپرست و مربی از ۲۶ استان کشور از جمله تهران، خراسان رضوی، فارس، گلستان، مازندران، آذربایجان شرقی، کرمان، مرکزی، خراسان جنوبی، یزد، البرز، قم، هرمزگان، خوزستان، قزوین، سیستان و بلوچستان، اردبیل، لرستان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، سمنان، اصفهان، کردستان، زنجان، کرمانشاه و خراسان شمالی برگزار شد.

در این مسابقات بیش از ۴۳۰ پیکار برای کسب عنوان برتری و تصاحب پیراهن تیم ملی در رشته های میانداری انفرادی، چرخ تیز، چرخ چمنی، سنگ، کباده، میل گیری سنگین، میل بازی و کشتی پهلوانی انجام شد.

نفرات شرکت کننده این مسابقات که بر اساس سهمیه‌ای که به استان‌های آن‌ها تعلق گرفته بود در این پیکارها حضور یافتند و با رقابت در رشته میانداری انفرادی با یکدیگر جدال سخت و نفس گیری را پشت سر گذاشته و پس از کسب امتیازات لازم، مجوز حضور در رشته‌های دیگر مهارت‌های فردی (چرخ تیز، چرخ چمنی، سنگ، کباده، میل بازی، میل گیری سنگین و کشتی پهلوانی) را کسب کردند.

بنابراین گزارش نفرات اول هر رشته مستقیما به اردوهای تیم ملی راه یافتند و نفرات دوم و سوم هر رشته نیز با نظر شورای فنی فدراسیون به اردوهای آتی دعوت خواهند شد.

در رشته مرشدی؛ ابوالفضل فکور (خراسان رضوی)، محمدرضا حسن پور (خراسان جنوبی) و  عبدالرضا رشیدزاده (البرز)، در رشته میل گیری سنگین مصطفی مفید (مرکزی)، جعفر نوری (همدان) و عباس مفخم (مرکزی)، در رشته چرخ تیز مهیار چوپان زاده (سمنان)، سیدعطالله موسوی (سیستان و بلوچستان) و علی غرقی (فارس). رشته میل بازی علی اکبر خاکدوست(قم)، مرتضی گلرخ (خراسان رضوی) و رسول قربانی (اصفهان)، در رشته کباده صابر قنبری (البرز)، حسین شریفی (مازندران) و امیرحسین کاردان مقدم (خراسان جنوبی) و در رشته سنگ امید سلیمی (البرز) بهترین شدند.

در رشته چرخ چمنی عباس مرادی زاده (یزد)، مهیار چوپان زاده (سمنان) و حمید پرتویار (آذربایجان شرقی)، در رشته کشتی پهلوانی ۷۰ تا ۸۰ کیلوگرم علی غلامی (آذربایجان شرقی)، سیدمحمدعلی میرقائمی (تهران) و حمید الهیان (خراسان شمالی). در رشته کشتی پهلوانی ۸۰ تا ۹۰ کیلوگرم صادق آذرنگ (خراسان شمالی)، علیرضا محرابی (خراسان رضوی) و مصطفی اسکندری (گلستان) و در رشته کشتی پهلوانی وزن مثبت ۹۰ کیلوگرم احمد میرزاپور (خراسان رضوی)، اکبر سبحانی (اردبیل) و عرفان حسین زاده شالی (آذربایجان شرقی) ۳۴ نفر از ورزشکاران برتر در این رقابت‌ها بودند.