شهرخبر

رئیسی از کدام غرفه‌ها در نمایشگاه کتاب بازدید کرد؟

رئیسی از کدام غرفه‌ها در نمایشگاه کتاب بازدید کرد؟

ابراهیم رئیسی صبح امروز با حضور در مصلی امام خمینی از نمایشگاه کتاب بازدید کرد. روایت تنی چند از ناشران از این بازدید منتشر می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز ابراهیم رئیسی از سی و سومین نمایشگاه کتاب در مصلی تهران بازدید کرد. او در این بازدید ضمن بازدید از تعدادی از غرفه‌ها با جمعی از ناشران صحبت کرد. 

پیگیری‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور در بازدید از نمایشگاه کتاب از غرفه‌های انتشارات روایت فتح، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دانشگاه دفاع ملی، انتشارات انقلاب اسلامی،‌ غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامی، کتابستان معرفت، سروش، مکتب شهید سلیمانی، سفیر اردهال، نشر پرنده و ... بازدید کرده است. 

به گفته مدیر انتشارات روایت فتح، رئیسی در بازدید از این غرفه، با تعدادی از کتاب‌های روایت فتح با موضوع شهید سلیمانی آشنا شده است که از جمله این کتاب‌ها می‌توان به «حاج قاسم سلام»، «یک قاسم دو کربلا»، «قاسم حاج قاسم» (روایتی از شهید زمانی‌نیا)، «پله‌ها تمام نمی‌شدند» و .... اشاره کرد. 

هم‌چنین مجموعه کتاب‌های مدافعان حرم،‌ مجموعه کتاب‌های «زندگی» با محوریت زندگی علما برای نوجوانان و .... مورد توجه او قرار گرفته است. مدیر انتشارات روایت فتح می‌گوید که رئیس‌جمهور از او درباره تعداد تیراژ کتاب‌ها نیز سؤال پرسیده است. 

مدیر غرفه سفیر اردهال نیز درباره بازدید رئیس‌جمهور می‌گوید که یکی از کتاب‌های مهم‌شان یعنی «قرآن کریم همراه با تفسیر شاعران پارسی‌گو» را به آیت الله رئیسی معرفی کرده است که مورد توجه او قرار گرفته است. این کتاب، ترجمه‌ای جدید از قرآن کریم همراه با تفسیر آن براساس اشعاری از شاعران است. این اشعار از 500 دیوان شاعر ایرانی جمع‌آوری شده است. 

وی هم‌چنین می‌گوید که کتاب سیره پیامبر اعظم، مجموعه کتاب‌های طب سنتی و ... مورد توجه رئیس‌جمهور قرار گرفته است. 

مدیر غرفه نشر پرنده نیز می‌گوید که کتاب‌های «تاریخ شفاهی کاخ گلستان»، «عهدنامه ترکمان‌چای»،  «کوچه باران» و «من زبان فارسی را دوست دارم» را به رئیس‌جمهور معرفی کرده است. او هم‌چنین می‌گوید که ابراهیم رئیسی درباره کتاب‌هایی درباره چین سوال پرسیده است که در پاسخ کتاب‌های «ساخت چین» و «صورتگر چین» به او معرفی شده است. 

مدیر غرفه جامعه مدرسین قم نیز می‌گوید ابراهیم رئیسی در بازدید از این غرفه با تعدادی از کتاب‌های جدید این انتشارات با محوریت علوم دینی آشنا شده است. 

بیان دغدغه‌های ناشران درباره موضوع کاغذ نیز بخش مهمی از گفت‌وگوی ناشران با رئیس‌جمهور بوده است. 

انتهای پیام/