شهرخبر

فروش این برند گوشی صعودی شد + جزئیات

براساس گزارش «IDC»، گوگل با رشد فروش ۳۸۰ درصدی و در واقع فروش یک میلیون و ششصد هزار گوشی پیکسل در آغاز سال ۲۰۲۲ برای اولین بار در بین پنجم برند بزرگ موبایل در بازار بریتانیا قرار گرفت.

فناوری فروش این برند گوشی صعودی شد + جزئیات

گوگل حدود ۳.۳ درصدی سهم بازار بریتانیا را از آن خود کرده است و همانطور که گفته شد رشد ۳۸۰ درصدی فروش را با پیکسل ۶ از آن خود کرده است.

پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو در ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱ در رویداد «Pixel Fall Launch» معرفی شدند. این گوشی‌های هوشمند اندرویدی توسط گوگل به عنوان بخشی از خط تولید «گوگل پیکسل» طراحی و وارد بازار شدند. تراشه گوگل تنسور نصب شده روی این گوشی‌ها، نظر مثبت منتقدین را به خود جلب کرد. این گوشی‌ها با اندروید ۱۲، با تقاضای غیرمنتظره‌ای روبرو شدند.

IDC در گزارش خود افزود: « اپل با ۴۸.۴ درصد سهم و عرضه ۲.۴ میلیون گوشی هوشمند پیشتاز بازار است. سامسونگ با فروش ۱.۵۸ میلیون دستگاه در رتبه دوم قرار دارد و «HMD Global» یا همان «نوکیا» و «OPPO» به ترتیب با فروش دویست و ده هزار و دویست و پنج هزار گوشی هوشمند در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند.

از سوی دیگر، در ایالات متحده اپل با فروش ۱۹.۹ میلیون گوشی «آیفون ۱۳» موفق به کسب ۵۱ درصد از سهام بازار شد. این میزان نسبت به سه ماهه اول سال پیش، با ۴۵ درصد افزایش روبرو بوده است. «آیفون SE» همچنین به این شرکت کمک کرد تا در بازار میان رده‌ها نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.

سامسونگ با یک درصد افزایش فروش نسبت به سال گذشته، سهام ۲۸ درصد بازار را در اختیار گرفت. اما رتبه‌های دیگر متعلق به گوگل و «موتورلا» است که پیشرفت چشمگیری در بازار داشته‌اند.

موتورلا رتبه سوم را در میان گوشی‌های بادوام و با قیمت ارزان حفظ کرده است. این شرکت نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، رشد ۵۶ درصد داشته است و علیرغم حضور غول‌های چینی، موفق به ارتقای رتبه خود شده است.

کمپانی «TCL» نیز با فروش ۱.۴ میلیون گوشی در ایالات متحده در رتبه چهارم ایستاد. انتظار می‌رود گوگل  با معرفی «Pixel ۷» تا پایان سال به رتبه چهارم ارتقا یابد.

منبع: دیجیاتو