انریکه مورا به تهران آمد و همین سفر بن بست مذاکرات را برطرف کرد. حالا به نظر می رسد وین در حال آمده شدن برای میزبانی دور جدیدی از گفتگوهای برجامی است.

محمدحسن آصفری درباره آینده مذاکرات برجامی گفت: بایدن پیش از انتخابات کنگره مجبور است با ایران به یک توافقی درباره برجام برسد. فرهیختگان، سیاستمداران و اصحاب رسانه در آمریکا منتظرند، ببینند تکلیف مذاکرات دولت واشنگتن با ایران چه خواهد شد.

وی افزود: اگر دولت بایدن نتواند از گفتگوهای برجامی نتیجه بگیرد، مطئمنا دموکرات ها انتخابات ریاست جمهوری آینده را خواهند باخت. جریان آقای بایدن به دنبال آن است که در مذاکره با ایران حتی شده به یک توافق موقت هم برسد. هدف جمهوری اسلامی ایران از مذاکرات، لغو تحریم هاست اما بایدن برای بقای حزب خودش در قدرت نیاز به توافق برجامی دارد چون کارنامه دولتش تا به اینجای کار از دید افکارعمومی نمره قبولی نمی گیرد.

این عضو فراکسیون اکثریت مجلس یادآور شد: دموکرات ها امیدوارند در سایه توافق نسبی با ایران بتوانند دوباره کرسی ریاست جمهوری را به دست بگیرند. در مجموع اگر آقای بایدن با همین رویکرد جلو برود می تواند نتیجه بخشی مذاکرات را پیش بینی کرد اما اگر او بخواهد در مسیر صهیونیست ها گام بردارد، خیلی نمی توان به نتیجه کار مذاکرات امیدوار بود.

آصفری با بیان اینکه حداقل امکان یک توافق موقت پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: احتمال می دهم نیمه دوم خردادماه امکان شروع دوباره ایران با آمریکایی ها و اروپایی ها فراهم می شود.