شهرخبر

اسکلت تیم قهرمان باید حفظ شود/ استقلال بازی‌های باقی‌مانده را هم جدی بگیرد

اسکلت تیم قهرمان باید حفظ شود/ استقلال بازی‌های باقی‌مانده را هم جدی بگیرد

ایوبی اعتقاد دارد اولویت مدیران استقلال باید حفظ بازیکنان و تقویت در پست هافبک دفاعی باشد.

داریوش ایوبی، پیشکسوت باشگاه استقلال تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درباره عملکرد استقلال اظهار داشت: عملکرد استقلال کاملا واضح و مشخص است و این تیم بسیار خوب کار کرده. پس از چند فصل امسال آبی‌ها کاملا قابل دفاع و عالی کرده‌اند. هم آمار این مساله را نشان می‌دهد و هم نتایج.

وی درباره نظر منتقدین در خصوص بازی‌‌های نه چندان زیبای استقلال گفت: اولویت استقلال امسال قهرمانی بود نه بازی زیبا. مجیدی امسال دستیاری به نام پین را به خود اضافه کرد که کاملا سبک ۳ دفاع را جا انداخت. برای پی‌ریزی چنین سبکی نیاز به زمان وجود دارد و در فصلی که گذشت زمان صرف جا انداختن این سبک شد. تمرکز امسال روی کارهای دفاعی بود و شما می‌دانید تیمی که برای قهرمانی می‌جنگد ابتدا باید گل نخورد. گل زدن خود مقوله مهمی است اما اگر ۲ گل بزنید و ۳ گل بخورید همه چیز از بین می‌رود. برای قهرمانی اما باید امیدوار باشید گل دریافت نکنید و امسال تمرکز کامل روی این مساله بود.

پیشکسوت استقلال با تمجید از خارجی‌های این تیم درباره انتخاب ستاره آبی‌ها گفت: تا زمانی که یزدانی در این تیم حضور داشت به نظرم او ستاره آبی‌پوشان بود. یک دروازه‌بان با کیفیت برای هر تیم قهرمان نیاز است و استقلال با حضور حسینی هیچ مشکلی در این زمینه نداشت. او امسال فوق‌العاده بود. یامگا و دیگر بازیکنان خارجی استقلال هم خوب کار کرده‌اند. حتی ژستد هم که به طور مداوم مورد انتقاد قرار می‌گرفت خوب کار کرد و به نظرم خیلی موثیر کار کرد.

تحلیل ایوبی از دیدار مقابل آلومینیوم اینگونه بود: بازی در تهران برگزار می‌شود. به نظرم مجیدی با تمام قوا بازی می‌کند و دوست ندارد رکورد تیم خراب شود. حس می‌کنم اگر تغییرات زیاد شکل بگیرد اوضاع خوب نخواهد بود زیرا بازیکنان و ترکیب قبلی خیلی با هم هماهنگ شده‌اند. شاید به جوان‌ها بها بدهد اما بعید است با تیم دوم وارد زمین شود و احتمالا با همان ترکیب همیشگی در زمین ظاهر خواهد شد.

وی در خصوص آینده استقلال گفت: باید بدنه و اسکلت تیم قهرمان حفظ شود و در چند پست تقویت شود. مثلا در پست هافبک وسط و هافبک دفاعی اگر این تیم قوی شود قهرمانی دوم هم در دسترس خواهد بود. موافقم که باشگاه باید اولویت خود را روی تمدید قرارداد با بهترین شرایط برای طرفین بگذارد. انتقادم به باشگاه‌های ایرانی بیشتر روند بستن قراردادها است. ممکن است با عدم بررسی متن قرارداد و جا به جایی یک کلمه همه چیز زیرورو شود و باشگاه‌ها نیز ضرر کنند مثل کاری که ویلموتس با فوتبال ایران کرد. باید مراقب قرارداد بازیکنان خارج بود و در هر باشگاه در این زمینه نیاز به متخصص حس می‌شود.

انتهای پیام