شهرخبر

پولادگر: تلاش ملی پوشان ناشنوا در المپیک را قابل تقدیر است

پولادگر: تلاش ملی پوشان ناشنوا در المپیک را قابل تقدیر است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان نتایج کسب شده توسط کاروان اعزامی به بازی های المپیک را قابل تقدیر و تلاش ورزشکاران کشورمان را خیره کننده توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در جلسه مشترک روسای فدراسیون‌ها اظهار داشت: امیدواریم در سال جدید رشته‌های ورزشی ما بتوانند مدال‌های خوشرنگی کسب کنند و ورزشکاران ما بدرخشند.

وی با اشاره به اتفاقات صورت گرفته در حوزه قهرمانی از ابتدای سال جدید تا به الان گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا به الان تیم‌های ورزشی ما به ۱۷۵ سفر برون مرزی اعزام شده‌اند که در این بین ۱۱۹۰ نفر در این‌ اعزام‌ها حضور داشته‌اند.  مجموعا ۹۳ مدال طلا، از ابتدای سال تا به الان کسب کرده‌ایم و خوشحالیم که در این مدت کوتاه به توفیقات بسیار خوبی رسیده‌ایم. کاروان ناشنوایان ما نیز در المپیک برزیل توانست نمایش خیره کننده‌ای داشته باشد و عنوان سومی این مسابقات را به دست آوردند.

وی در مورد اقدامات وزارت ورزش در زمینه یکپارچه سازی آموزش خاطرنشان کرد: وزارت ورزش و جوانان با هدف یکپارچه‌سازی آموزش اقدام به ایجاد کد آموزشی برای فدراسیون‌ها کرده است که متاسفانه تعدادی از فدراسیون‌ها از دفتر آموزش‌های پایه کد آموزش را دریافت نکرده‌اند. همچنین هر مربی برای ارتقای درجه مربیگری خود باید ۲۵ ساعت دوره آموزشی بگذراند و از فدراسیون ها می خواهم این موضوع را پیگیری کنند.

معاون وزیر ورزش و جوانان در مورد استعدادیابی در فدراسیون ها افزود: براساس موافقت مالی صورت گرفته فدراسیون‌ها موظف هستند که بخشی از بودجه خود را درخصوص توسعه استعدادیابی هزینه کنند ولی درعمل اکثر فدراسیون‌ها به برگزاری مسابقات رده‌های سنی بسنده می‌کنند.

پولادگر گفت: موضوع آموزش مربیگری اهمیت زیادی درخصوص تربیت ورزشکاران دارد و فدراسیون‌ها می‌بایست به این موضوع اهمیت ویژه‌ای بدهند.

وی اظهار داشت: کارگروهی برای رفع مشکلات اساسنامه جدید فدراسیون‌ها تشکیل خواهد شد که اصلاحات را انجام دهیم. هدف ما این است که خیلی زود مشکلات رفع شود و حلقه مفقوده ارزیابی و اصلاح را در اساسنامه‌ها و آیین‌نامه‌های دیگر را نیز با مشارکت روسای فدراسیون‌ها داشته باشیم.

 انتهای پیام