شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#لیبی#دولت#همزمان#نخست وزیر#منابع

درگیری نظامی در لیبی همزمان با ورود «باشاغا» به طرابلس

درگیری نظامی در لیبی همزمان با ورود «باشاغا» به طرابلس

نخست وزیر دولت منتخب پارلمان لیبی بامداد امروز وارد طرابلس شد و منابع رسانه‌ای از درگیری‌های نظامی در این شهر خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری « الوسط – لیبیا» دفتر رسانه‌ای دولت منتخب پارلمان لیبی با انتشار بیانیه‌ای در فضای مجازی « فیسبوک» اعلام کرد: فتحی باشاغا در ساعات اولیه بامداد سه شنبه وارد طرابلس شد.

در این بیانیه آمده است: نخست وزیر آماده است تا فعالیت دولت خود را به طور مستقیم در طرابلس شروع کند.

« سالم معتوق رادفه » معاون نخست وزیر دولت منتخب پارلمان لیبی در صحفه شخصی خود در فضای مجازی « فیسبوک» نوشت: ورود « فتحی باشاغا» به طرابلس به معنای آمادگی او برای شروع فعالیت دولتش در پایتخت لیبی است.

درهمین حال، گردان « نیروی هشتم» مشهور به « نواسی» که در طرابلس مستقر است با استقبال از ورود باشاغا به این شهر اعلام کرد: از فعالیت دولت منتخب پارلمان در طرابلس حمایت می‌کند.

در بیانیه این گروه نظامی که در فضای مجازی « فیسبوک» منتشر شده، آمده است: گردان نواسی از هر راه ممکنی کمک خواهد کرد تا دولت باشاغا وظایف خود را انجام دهد.

«عبدالحمید دبیبه» نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی بارها اعلام کرده است تا انتخابات سراسری آینده در قدرت باقی خواهد ماند و قدرت را فقط به یک دولت منتخب واگذار خواهد کرد.

چندی قبل در فضای رسانه‌ای لیبی خبری منتشر شد مبنی بر اینکه نخست وزیر منتخب پارلمان لیبی پس از سفر به تونس از آنجا راهی طرابلس شده تا فعالیت دولت خود را به طور رسمی شروع کند.

انتشار این خبر موجب شد تا شبه نظامیان طرفدار نخست وزیر دولت وحدت ملی به سمت طرابلس حرکت کنند و این شهر را تحت کنترل خود قرار دهند.

مخالفت دولت دبیبه و طرفداران او با ورود باشاغا به طرابلس سبب شد تا نخست وزیر دولت منتخب پارلمان لیبی فعالیت دولت خود را در شهر «سرت» واقع در شرق این کشور شروع کند.

دولت دبیبه  درباره ورود باشاغا به طرابلس تاکنون هیچ واکنش رسمی از خود نشان نداده است اما منابع خبری از درگیری شدید نظامی میان طرفداران دبیبه و باشاغا خبر دادند.

درگیری مسلحانه در مرکز طرابلس که ساختمان‎های مهم دولتی در آنجاست، جریان دارد . رئیس شورای عالی دولت ( غربی لیبی ) درگیری‌های طرابلس را محکوم کرد و برخی منابع امنیتی به خبرنگار خبرگزاری آناتولی گفتند: به دنبال درگیری‌های نظامی طرابلس باشاغا این شهر را ترک کرده است.

انتهای پیام/