شهرخبر

قربانی: مسابقات جهانی باکو اهمیت زیادی جهت انتخاب ترکیب اصلی تیم ملی تیراندازی دارد

قربانی: مسابقات جهانی باکو اهمیت زیادی جهت انتخاب ترکیب اصلی تیم ملی تیراندازی دارد

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: با توجه به تعویق بازی‌های آسیایی، مسابقات جهانی باکو برای مشخص شدن تیم اصلی جهت اعزام به مسابقات جهانی مصر اهمیت زیادی دارد.

به گزارش ایرنا، مراسم تجلیل از قهرمانان مسابقات جهانی تیراندازی برزیل با حضور محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک، نصراله سجادی مشاور عالی رئیس کمیته ملی المپیک، مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی، مریم کاظمی‌پور معاون بانوان وزارت ورزش، ملی‌پوشان تیراندازی و کادر فنی تیم‌های تفنگ و تپانچه در سالن آمفی‌تئاتر فدراسیون تیراندازی برگزار شد.

در این مراسم، قربانی ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: قبل از مسابقات برزیل ۸ الی ۹ ماه بود که هیچ اعزامی به رقابت‌های برون‌مرزی نداشتیم.  

وی افزود: زمانی به فدراسیون آمدم که تنها چند روز تا اعزام به مسابقات مصر باقی مانده بود و در  آن مقطع نه پول داشتیم و نه هماهنگی و نه کارهای ویزا انجام شده بود. در نهایت این اعزام انجام نشد. به همین دلیل با جدیت اعزام به برزیل را در دستور کار قرار دادیم. برزیل برای ما کارشکنی کرد و من همان شب برای حل مشکل سلاح تیراندازان در فرودگاه، بلافاصله با وزارت خارجه تماس گرفتم.

قربانی با اشاره به تعویق بازی‌های آسیایی ادامه داد: اعزام بعدی ما ۵ خرداد به مسابقات جهانی باکو با حضور ۳۲ تیرانداز و قبل از مسابقات سهمیه المپیک در مصر است و از این جهت اهمیت دارد. با توجه به تعویق بازی‌های آسیایی، مسابقات جهانی باکو برای مشخص شدن تیم اصلی جهت اعزام به مسابقات جهانی مصر اهمیت زیادی دارد. بعد از آن مسابقات کره‌جنوبی را در پیش داریم. همچنین اردوی هانوفر آلمان برای تجهیز سلاح‌ها و تهیه فشنگ نیز در برنامه است.