شهرخبر

مهدی بخشی معلم فداکار قزوینی که برای رسیدن به کلاس درس ۴ نفره‌اش هر روز از رودخانه خروشان عبور می‌کرد بر اثر تصادف در مسیر مدرسه جان باخت.

معلم فداکار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، مهدی بخشی معلم فداکار قزوینی که هر روز برای برگزاری کلاس درس چهار نفره خود از قزوین به سمت روستای محروم فانفین از توابع بخش الموت حرکت می‌کرد و مجبور بود برای تدریس از رودخانه خروشان شاهرود عبور کند، بر اثر تصادف در مسیر مدرسه جان باخت.

این معلم فداکار، حتی در ایامی که آموزش حضوری تعطیل بود تنها به دلیل اینکه دانش آموزانش به آموزش مجازی دسترسی نداشتند این مسیر را طی می‌کرد.

مهدی بخشی مدیر آموزگار دبستان شهید سعادتی روستای فانفین بخش الموت غربی رازمیان بود که هر روز ۱۳۰ کیلومتر راه را از قزوین رفت و آمد می‌کرد تا سر کلاس درس حاضر شود.

این معلم که ۱۱ سال سابقه کار داشت، برای تدریس به چهار دانش‌آموز از رودخانه پر خطر عبور می‌کرد.

ویدیوی عبور این معلم فداکار از رودخانه برای تدریس دانش آموزان را در زیر ببینید:

دیدن موفقیت دانش آموزان خوبم آرزوی من است

مرحوم بخشی ۱۲ اردیبهشت از عشق خود به تدریس گفته بود. او که هر روز این مسیر طولانی و پرمخاطره را تنها برای تدریس به ۴ دانش آموز طی می‌کرد وقتی با این سوال که فقط برای ۴ دانش آموز این مسیر را طی می‌کنید روبرو شد به یک پاسخ ساده بسنده کرد و گفت: من کارم را دوست دارم و حتی همکارانی دارم که برای یک دانش آموز مسیری سخت را طی می‌کنند.

وی در این مصاحبه دیدن موفقیت دانش آموزان خوبش را یک آرزو می‌دانست.

مرحوم بخشی حتی در ایامی که آموزش حضوری تعطیل بود تنها به این دلیل که ۴ دانش آموزش به آموزش مجازی دسترسی نداشتند این مسیر را طی می‌کرد تا دانش آموزان از تحصیل عقب نمانند.