شهرخبر

توقف فروش تجهیزات تشخیص چهره در فروشگاه‌ها

توقف فروش تجهیزات تشخیص چهره در فروشگاه‌ها
شرکت نوپای Clearview فروش تجهیزات چهره خود را به فروشگاه‌های آمریکایی متوقف کرد.

به گزارش ثریا شرکت نوپا تشخیص چهره Clearview AI موافقت کرد و دستور داد تا پایگاه‌های فروش اطلاعاتی بیومتریک خود را به شرکت‌های آمریکایی متوقف کنند تا این یک پیروزی بزرگ برای باشد.

گروه حقوق مدنی ACLU، دو سال پیش از Clearview AI به دلیل نقض قانون حفظ حریم خصوصی داده‌های بیومتریک ایلینوی شکایت کردند. این توافق بیان می‌کند که هوش مصنوعی Clearview دیگر نمی‌تواند پایگاه داده چهره خود را در اختیار اکثر نهاد‌های خصوصی در آمریکا قرار دهد. اما می‌تواند به همکاری با مقامات به جز ایالت ایلینویز به مدت ۵ سال ادامه دهد.

ناتان فرد ویستلر، معاون مدیر ACLU گفت:" شرکت نوپای Clearview دیگر نمی‌تواند شناسه‌های بیومتریک منحصربه‌فرد را به‌عنوان منبع سود نامحدود اداره کند. " لی وولوسکی، وکیل دادگستری گفت: "این توافق یک پیروزی بزرگ برای Clearview AI است که در مدل تجاری فعلی آن به هیچ وجه تغییر نمی‌کند. "

براساس گزارش‌ها، این شرکت نوپای به طور خصوصی توسط Peter Thiel، یکی از سرمایه گذاران اولیه فیسبوک، دارای پایگاه داده‌ای از بیش از ۱۰ میلیارد چهره است که به صورت آنلاین جمع آوری شده و به نرم افزار تشخیص آن وارد شده است. واشنگتن پست گزارش داد که شرکت نوپای کالیفرنیا به سرمایه گذاران خود گفته که تا سال آینده بیش از ۱۰۰ میلیارد تصویر در پایگاه داده خود خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران