شهرخبر

شیوه فعال کردن تصویر در تصویر در ویندوز ۱۱

شیوه فعال کردن تصویر در تصویر در ویندوز ۱۱
در این خبر به دو شیوه فعال سازی قابلیت PiP یا Picture-in-Picture می‌پردازیم.

به گزارش ثریا اکثر مرورگر‌های وب مدرن در حال حاضر دارای ویژگی معروف به حالت PiP یا Picture-in-Picture هستند. این یک عملکرد پخش کننده رسانه است که به شما امکان می‌دهد یک ویدیو را به یک پنجره کوچک و قابل تغییر اندازه کاهش دهید.

در حالی که اکثر مرورگر‌های آنلاین از حالت PiP پشتیبانی می‌کنند، چرا حالت تصویر در تصویر را برای تماشای ویدیو‌ها در ویندوز ۱۱ فعال نکنید؟ اگر اغلب چند کار انجام می‌دهید، حالت PiP ممکن است مفید باشد، زیرا به شما امکان می‌دهد در حین انجام کار‌های معمولی خود ویدیو‌ها را تماشا کنید. با این حال، برای این کار باید از نرم افزار داخلی Movies & TV ویندوز ۱۱ استفاده کنید. استفاده از برنامه Movies & TV موجود در ویندوز ۱۱ کاملاً رایگان است. در این گزارش، چند مرحله ساده برای فعال کردن حالت تصویر در تصویر را برای تماشای ویدیو‌ها در ویندوز ۱۱ از برنامه Movies & TV ارائه خواهیم داد.

چگونه حالت تصویر در تصویر را در ویندوز ۱۱ فعال کنیم؟

در اینجا دو گزینه وجود دارد که توسط آن‌ها می‌توانید حالت Picture-in-Picture را در ویندوز ۱۱ فعال کنید. ما شما را با دستورالعمل‌های دقیق برای همین کار راهنمایی می‌کنیم. اکنون به نحوه فعال کردن حالت PiP با استفاده از برنامه Movies & TV نگاهی بیندازید:

ابتدا به ویدیویی که می‌خواهید تماشا کنید بروید. روی آن راست کلیک کرده و Open With را بزنید. گزینه Movies & TV را انتخاب کنید. این ویدیو در برنامه Movies & TV در رایانه شخصی ویندوز ۱۱ شما پخش می‌شود.

روی گزینه Play in Mini View کلیک کنید.

ویدئو در یک پنجره شناور پخش می‌شود. شما می‌توانید پنجره را با ماوس حرکت دهید. این‌ها ساده‌ترین مراحل برای فعال کردن و استفاده از حالت تصویر در تصویر برای تماشای ویدیو در ویندوز ۱۱ هستند.

اکنون، در اینجا روند حالت تصویر در تصویر در یک مرورگر وب آمده است. موارد زیر را انجام دهید:

اگر می‌خواهید حالت تصویر در تصویر را برای ویدیو‌های آنلاین فعال کنید، باید از مرورگر وب استفاده کنید که از این ویژگی پشتیبانی می‌کند. این قابلیت در اکثر مرورگر‌های آنلاین رایج از جمله گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس و مایکروسافت اج گنجانده شده است.

برای مشاهده آنلاین فیلم‌ها در حالت PiP در مرورگر کروم، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

به فروشگاه وب Chrome بروید و افزونه Picture-in-Picture توسط Google را نصب کنید.

دکمه افزودن به کروم را انتخاب کنید.

پس از نمایان شدن یک پاپ آپ تأیید، روی «افزودن پسوند» کلیک کنید.

اکنون بر روی مرورگر کروم شما نصب شده است و برای فعال کردن حالت PiP در هر ویدیو، فقط باید روی این افزونه کلیک کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران