شهرخبر

بهترین تکنیک برای جلوگیری از دریازدگی

راهکارهای ساده و در عین حال مفید به شما کمک می کنند تا در طول سفر دریایی دچار دریازدگی نشوید و از سفرتان لذت ببرید.

رزروِ اتاق مناسب داخل کشتی

قبل از این که بخواهید یک کشتی را برای سفر کردن روی آب انتخاب کنید، اول باید به اتاق و محیط یا کابین داخلی آن توجه کنید و ببینید که برای سفر مناسب است یا خیر و در محیطی قرار بگیرید که کم‌ترین حرکت را روی آب داشته باشد؛ فرقی ندارد که این محیط داخل کابین یا روی سطح کشتی باشد. در هر صورت بعضی از قسمت ها کم‌تر تکان می‌ خورند و بدن تعادل بیشتری را احساس می‌ کند.

داشتنِ رژیم غذایی مناسب

وقتی که می خواهید سفر روی آب داشته باشید، باید مراقب باشید که چه غذایی می خورید. معمولاً توصیه ما استفاده از مواد غذایی مانند برنج، موز یا نان تست است که باعث می‌ شود گوارش بهتری داشته و احتمال حالت تهوع در شما کاهش پیدا کند.
مقاومت نکردن در برابر تکان خوردن روی آب

وقتی که روی آب دریا هستید، باید بدن خود را مقاوم کنید. شاید این روش برای خیلی ها جواب ندهد؛ اما باید سعی کنید که ریتم آب را پیدا کنید و خیلی در برابر تکان خوردن، مقاومت نداشته باشید.
اقدام مناسب قبل از اتفاق

اگر می‌دانید که مستعد حالت تهوع یا دریازدگی هستید؛ در چنین شرایطی باید از قبل دارو های مخصوص استفاده کنید تا علائم خیلی شدید نشود که به شدت برای جلوگیری از دریازدگی کمک کننده خواهد بود.

استفاده از گارد و محافظ مناسب

شما می توانید از گارد و محافظ مخصوص در دریا استفاده کنید که یک ابزار جلوگیری از دریازدگی و تکان خوردن بیش از حد می باشد و از ایجاد مشکلات جلوگیری خواهد کرد.
نکات بسیار مهم در جلوگیری از دریازدگی