شهرخبر

مرگ ۶ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در کره شمالی

مرگ 6 نفر بر اثر ابتلا به کرونا در کره شمالی

طبق گفته مقامات پیونگ یانگ بیش از ۳۵۰ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و تاکنون ۶ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مقامات کره شمالی روز جمعه گزارش دادند که تاکنون 6 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و صدها هزار نفر دیگر در بحبوحه گسترش انفجاری تب در سراسر کشور بیمار شدند.

"ان‌بی‌سی" در این باره نوشت, مقیاس واقعی شیوع ویروس کرونا هنوز نامشخص است، زیرا کره شمالی فاقد کیت‌های تشخیصی کووید19 و سایر تجهیزات پزشکی است و تاکنون منشأ انتشار این تب مشخص نشده است. برخی از کارشناسان می‌گویند که شیوع این بیماری می‌تواند عواقب بزرگی را به همراه داشته باشد زیرا 26 میلیون نفر در این کشور واکسینه نشده‌اند.

خبرگزاری مرکزی رسمی کره شمالی روز جمعه گفت که بیش از 350 هزار نفر به دلیل تبی که از اواخر آوریل به طور "انفجاری" در سراسر کشور گسترش یافته, تحت درمان قرار گرفته‌اند و 162200 نفر از آن‌ها بهبود یافته‌اند. این گزارش می‌گوید که تنها در روز پنج‌شنبه 18000 نفر با علائم تب ثبت شده‌اند.

در حال حاضر 187800 نفر در کره شمالی برای درمان در ایزوله هستند و طبق احتمال مقامات بهداشتی این کشور 6 نفری که جان خود را از دست داده به سویه اومیکرون مبتلا بوده‌اند.

رسانه‌های دولتی گفتند آزمایش‌های نمونه‌های ویروس جمع‌آوری‌شده روز یکشنبه از تعداد نامشخصی از افراد مبتلا به تب در پایتخت پیونگ‌یانگ، ابتلای آن‌ها به نوع اومیکرون را تأیید کرده است.

کره شمالی روز پنجشنبه یک قرنطینه سراسری را اعمال کرد تا نخستین شیوع کووید19 تأیید شده خود را کنترل کند.

انتهای پیام/