شهرخبر

کیوان ساکت خبر داد؛

اعلام جزییات اختتامیه جشنواره تار و سه‌تار/ قدردانی از حسن ناهید

اعلام جزییات اختتامیه جشنواره تار و سه‌تار/ قدردانی از حسن ناهید

مراسم اختتامیه نهمین جشنواره تار و سه تار روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت با معرفی برگزیدگان این رویداد، قدردانی از یک استاد پیشکسوت موسیقی و اجرای چند قطعه موسیقایی در فرهنگسرای بهمن برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از امور رسانه ای پروژه، کیوان ساکت نوازنده تار و سه تار و دبیر نهمین جشنواره تار و سه تار گفت: اختتامیه جشنواره تار و سه تار پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری ساعت ۱۷:۳۰ در تالار آوینی فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

این نوازنده ادامه داد: شرکت کنندگان این دوره از جشنواره واقعا عالی بودند و حدود ۱۶۶ نفر وارد مرحله نهایی شدند که از تاریخ ۱۸ اردیبهشت گروه های سنی الف، ب و ج مورد ارزیابی داوران قرار گرفتند. به نظر من و داوران این افراد واقعا یک استعداد در حوزه موسیقی هستند. البته قرار است در مراسم اختتامیه برگزیدگان معرفی شوند و جوایز به آنها اهدا شود. همچنین بخشی از این برنامه به بزرگداشت استاد حسن ناهید پیشکسوت ساز نی اختصاص دارد.

وی در پایان بیان کرد: همچنین بخش دیگر این جشنواره به اجرای «ارکستر وزیری» به خوانندگی وحید تاج اختصاص دارد که سرپرستی و آهنگسازی این گروه به عهده من است. در این اجرا قطعاتی از ساخته های خودم برای مخاطبان اجرا می شود.

اشکان مرادی کمانچه، وحید سلیمانی کمانچه، علی اکبر خادم تنبک، سالار زمانیان تار، کیارش ساکت تار، سیاوش ساکت سازهای کوبه ای، مهدی غلامی دف، وحید تاج خواننده، کیوان ساکت سرپرست و آهنگساز، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی اعضای گروه اجرایی این آثار را تشکیل می دهند.