شهرخبر

رونمایی از اولین شاسی بلند فراری هیولای ۱۲ سیلندر+عکس

رونمایی از اولین شاسی بلند فراری هیولای ۱۲ سیلندر+عکس
اولین شاسی بلند فراری با نام Purosangue و پیشرانه ۱۲ سیلندر اواخر امسال وارد بازار خواهد شد.

به گزارش ثریا اولین شاسی بلند فراری با نام Purosangue اواخر امسال وارد بازار خواهد شد. Purosangue در ایتالیایی به معنای "اصیل" ترجمه می‌شود.

"ویگنا" مدیر این شرکت پیش از رونمایی این خودرو اعلام کرد: «ما چندین گزینه را آزمایش کرده‌ایم. واضح بود که V12 به دلیل عملکرد و تجربه رانندگی که می‌تواند ارائه دهد، گزینه مناسبی برای بازار است.» اظهارات او به یک فراری جدید با پیشرانه V12 اشاره می‌کند و گمانه‌زنی‌هایی را نیز در مورد اینکه آیا این خودرو به Purosangue یا جانشین ناشناس فراری 812 Superfast اشاره دارد، برانگیخته است.

این شرکت پیش از تایید این خبر توسط ویگنا اشاره کرد که این خودرو یک شاسی بلند یا SUV خواهد بود.  فراری می‌گوید موتور‌های V12 همیشه بخش ذاتی از DNA این شرکت بوده است و نماد تلاش بی وقفه این شرکت برای رسیدن به بالاترین عملکرد و احساس ناب رانندگی است. تمام مدل‌های آینده فراری بر اساس دو معماری سفارشی ساخته می‌شوند که دو خط متمایز را ارائه می‌کنند؛ یکی خودرو‌های موتور وسط، مانند فراری 296 GTB و دیگری خودرو‌های سبک GT مانند SUV جدید.

این SUV به شکل یک خودروی ۴ نفره با طول حدود ۵ متر خواهد بود و فاصله بالای آن از سطح زمین احتمالاً از طریق سیستم تعلیق قابل تنظیم ارتفاع و یک سیستم ضد رول برای ایجاد دینامیک چشمگیر در جاده و برخی توانایی‌های خارج از جاده بدست می‌آید. تنها یک تصویر رسمی از جلوی این خودور منتشر شده است، اما تصاویر لو رفته از Purosangue در اوایل سال جاری طراحی این خودرو را بهتر نمایش می‌دهد. رقبای این خودرو یعنی Lamborghini Urus، Bentley Bentayga و Aston Martin DBX همگی به موتور V8 توربو دوقلو متکی هستند.

در حال حاضر، تنها شاسی بلند موجود در بازار که از موتور V12 قدرت می‌گیرد، رولزرویس کولینان با پیشرانه ۶.۷۵ لیتری توئین توربو است که با فراری N/A V-12 بسیار متفاوت است. پستی در وب‌سایت مجله فراری می‌گوید که این یک V-12 جدید است. اگر چه خودرویی که در تیزر ویدئویی دیده می‌شود، بسیار شبیه فراری 812 Competizione است. Purosangue قرار است جانشین FF و GTC4Lusso باشد که هر دو دارای موتور V-12 و یک سیستم تمام چرخ متحرک جدید می‌باشند.

فراری به جای استفاده از دیفرانسیل مرکزی، یک جعبه دنده دو سرعته را از جلوی موتور خارج کرده تا نیرو را به محور جلو برساند. تعجب آور نیست که ببینیم Purosangue از تکامل این سیستم استفاده می‌کند. با توجه به اینکه مدل لوسو ۸۶۰ اسب بخار قدرت داشت، انتظار می‌رود که در Purosangue شاهد قدرت مشابهی باشیم. فراری می‌گوید Purosangue امسال تولید خود را آغاز می‌کند و زمان تحویل آن برای سال ۲۰۲۳ تعیین شده است.

منبع: فرارو