شهرخبر

عباس آقایی:

احساس می کنم پرسپولیس مثل لیگ هفتم قهرمان شود/ شاگردان یحیی حیرت انگیز بودند

هافبک گلزن و سابق پرسپولیس بر این باور است که به احتمال زیاد سرنوشت قهرمانی در هفته آخر مشخص خواهد شد.

 احساس می کنم پرسپولیس مثل لیگ هفتم قهرمان شود/ شاگردان یحیی حیرت انگیز بودند
خبرورزشی -

خبرورزشی- عباس آقایی با بیان این جمله گفت: ما در لیگ هفتم با سرمربیگری افشین قطبی نیز شرایط تقریبا مشابهی را پشت سرگذاشتیم. آن دوره از مسابقات لیگ برتر شاهد رقابت پایاپای دو تیم پرسپولیس و سپاهان اصفهان بود. تا روز آخر قهرمان مشخص نبود و در دقیقه ۹۶ ما توانستیم با گل فوق العاده حساس و مهم سپهرحیدری قهرمان لیگ هفتم شدیم.

وی ادامه داد: به نظر می رسد یحیی گل محمدی و شاگردانش عزم خود را برای تصاحب قهرمانی جزم کرده باشند. تیم ۱۰ نفره یحیی گل محمدی مقابل پیکان به شکلی حیرت انگیز با برنامه بازی کرد. تعویض ها عجولانه و شتابزده نبود و خیلی منطقی انجام شد. احساس می کنم این پرسپولیس با برنامه می تواند مثل لیگ هفتم قهرمان شود.

هافبک سال های نه چندان دور پرسپولیس ضمن اشاره به نقش سید جلال حسینی یادآور شد: سید جلال حسینی حتی در ۴۰ سالگی هم یک بازیکن معمولی نیست. او ضمن آن که مدافع باهوش و کم اشتباهی است از قدرت رهبری بالایی هم به عنوان کاپیتان برخوردار است. حضور مجدد سید جلال در ترکیب اصلی کمک شایانی به موفقیت پرسپولیس کرد. یحیی گل محمدی، حمید مطهری و کادرفنی پرسپولیس نیز حالا از تجربه بالایی برخوردارند و پس از ۱۰ نفره شدن از این تجربه به خوبی استفاده کردند.

عباس آقایی خاطرنشان کرد: شکی نیست ۱۰ نفره بازی کردن برای هیچ تیمی آسان نیست. کم شدن یک بازیکن از ترکیب تیم هر تیمی را به هم می ریزد و معمولا در چنین شرایطی تیم ۱۰ نفره حتی به تساوی هم راضی است اما پرسپولیس فقط برد می خواست و برای رسیدن به این هدف برنامه هم داشت. حضور علیرضا ابراهیمی پس از مصدومیت حامد پاکدل که از قضا او هم جزو خوب های زمین بود بسیار هوشمندانه انجام شد و تاکتیک پرسپولیس پس از ۲ برصفر شدن تغییر کرد.

وی در خصوص دیدار بعدی پرسپولیس برابر ذوب آهن اصفهان نیز گفت: قطعا بازی سختی پیش روی پرسپولیس است. این بازی در اصفهان انجام می شود و بچه ها باید بسیار باهوش باشند. نکته دیگری که در این دیدار باید درنظر گرفت دقت در نواختن ضربات آخر و استفاده خوب از موقعیت هاست. با تمام این تفاسیر من فکر می کنم پرسپولیس شانس بیشتری برای پیروزی در این بازی داشته باشد.

عباس آقایی در مورد خوشبینی پرسپولیسی ها به امتیاز از دست دادن استقلال نیز تصریح کرد: پرسپولیس همان طور که گفتم مربیان باهوش و با تجربه ای دارد. این روزها بارها از زبان بازیکنان پرسپولیس خوانده و شنیدیم که می گویند " اصلا نباید توجهی به بازی های استقلال داشته باشیم و فقط خودمان باید ببریم." این جمله کلیدی برای موفقیت و انشالله قهرمانی پرسپولیس است. پرسپولیس باید ۵ بازی بعدی را ببرد و ابدا به اینکه استقلال مقابل شهرخودرو یا حریفان بعدی اش چه کار می کند نباید فکر کند.