شهرخبر

سیل تاکنون جان دونفر را گرفته است؛ امداد رسانی به مناطق سیل‌زده ادامه دارد

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر از مرگ دو هموطن بر اثر سیل‌وآبگرفتگی شهرستان هریس در آذربایجان شرقی و رعد و برق شمیرانات خبر داد.

تلکس

به گزارش تازه‌نیوز، مهدی ولی‌پور با اشاره به اینکه در هفت روز گذشته تا ساعت ۶ صبح امروز (۱۳ اردیبهشت‌ماه) ۱۷ استان کشور متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده‌اند، افزود: ۶۷ شهرستان در ۱۷ استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحل و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و یزد به خدمات امدادی نیازمند بوده‌اند و در این استان‌ها در مجموع به ۱۷۵۰ نفر امدادرسانی شده است.

به نقل از ایلنا، وی گفت: امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در این مدت به متاثران حوادث جوی در شش شهر، ۴٢ روستا، ٢٣ منطقه عشایرنشین و شش محور خدمت‌رسانی و علاوه بر اسکان اضطراری ۲۸۰ نفر، ۵۵ نفر را به مناطق امن منتقل کرده‌اند همچنین دو هموطن جان خود را بر اثر سیل‌وآبگرفتگی شهرستان هریس در آذربایجان شرقی و رعد و برق شمیرانات از دست داده‌اند.

رئیس این سازمان خاطرنشان کرد: در عملیات امدادرسانی به متاثران از حوادث جوی در این مدت، از ۱۸۹ واحد مسکونی تخلیه آب انجام شد. ولی‌پور با اشاره به اینکه  ١۶٣ تیم عملیاتی شامل ۵٣۵ نفر در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان مشارکت داشتند، گفت: در این مدت ۵٩ دستگاه چادر امدادی، ٧۴١ کیلوگرم نایلون پوششی، ٨۵۵ تخته پتو، ٢١٧ تخته موکت، ١٠٠ بسته غذایی، ٢۵۵ قوطی کنسروجات و ٢۶٧ کیلوگرم برنج میان متاثران از حوادث جوی توزیع شده است. بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر، امدادرسانی در ١١ شهرستان آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی و خراسان شمالی ادامه دارد.

بیشتر بخوانید: