شهرخبر

محمد احمدزاده: کارمان در قطر خیلی سخت است

انتقاد یک کارشناس از ۳ بازی تدارکاتی تیم ملی/ این تیم‌ها هیچ شباهتی با حریفان ایران در جام‌جهانی ندارند

سرمربی سابق ملوان گفت: زمانی که فدراسیون فوتبال ثبات داشت بازی دوستانه خوبی برگزار نکردیم و اکنون که هیچ چیز سر جایش نیست اتفاق خوبی نمی‌افتد.

انتقاد یک کارشناس از ۳ بازی تدارکاتی تیم ملی/ این تیم‌ها هیچ شباهتی با حریفان ایران در جام‌جهانی ندارند
خبرورزشی -

محمد احمدزاده سرمربی اسبق ملوان و تیم های ملی جوانان و نوجوانان، درباره وضعیت آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی قطر، مصاحبه ای انجام شد که در زیر می‌خوانید:

*تیم ملی هیچ وقت قبل از جام جهانی بازی‌های آماده‌سازی خیلی خوبی نداشته که بخشی از این موضوع به شرایط کشور و دلیل دیگرش به وضعیت اقتصادی فدارسیون فوتبال و ناآگاهی ما از تقویم حریفان باز می‌گردد.

*امسال هم قابل پیش‌بینی است هم تیم ملی مانند گذشته نمی‌تواند بازی‌های تدارکاتی خوبی برگزار کند. در دوره‌هایی که فدراسیون وضعیت خوبی از لحاظ ثبات داشت، نتوانستیم دیدارهای دوستانه خوبی برگزار کنیم. اکنون که هیچ چیزی سرجایش نیست، اتفاق بهتری نسبت به قبل نخواهد افتاد.

*در خصوص احتمال برگزاری بازی با تیم‌هایی مانند نیوزیلند، پرو، کاستاریکا و ... باید بگویم هیچ‌ یک از این تیم‌ها به کار ما نمی‌آیند. نیوزیلند، کاستاریکا و پرو فوتبال‌شان به انگلیس و آمریکا که حریفان قطعی ما در جام جهانی هستند یا ولز، اوکراین و اسکاتلند که ممکن است با ما هم گروه شوند شباهتی ندارد. چند باری قبل از جام جهانی به مصاف کاستاریکا رفتیم اما در نهایت از برگزاری بازی با این تیم در خود جام جهانی به جایی نرسیدیم. نیوزیلند هم به هیچ عنوان به سبک حریفان ما در جام جهانی نمی‌خورد. اگر به مصاف استرالیا می‌رفتیم شاید وضعیت بهتر می‌شد. فوتبال نیوزیلند خیلی عقب‌تر از آمریکا و انگلیس است. شاید از نظر فرهنگی این تیم قاره اقیانوسیه با این دو تیم یا حتی ولز و اسکاتلند شباهت داشته باشد اما از لحاظ فوتبالی با این تیم‌ها قابل قیاس نیست.

انتقاد یک کارشناس از ۳ بازی تدارکاتی تیم ملی/ این تیم ها هیچ شباهتی با حریفان ایران در جام جهانی ندارند

*حریفی مانند پرو در جام جهانی با ما هم‌گروه نیست. باید دنبال تیم‌های اروپایی بگردیم. هرچند این تیم‌ها هم به دلیل برنامه مسابقات قاره خود نمی‌توانند با ما بازی کنند. برای شبیه سازی با تیم‌های هم گروه خود می‌توانستیم با حریفانی مثل ایرلند شمالی یا جنوبی، مکزیک و ... بازی کنیم اما تاکنون چنین اقدامی برنامه‌ریزی نشده است. همیشه فدراسیون از تقویم  عقب است. باید از ۳-۲ سال قبل پیش‌بینی می‌کردیم که تیم ملی قبل از جام جهانی باید با چه تیم‌هایی بازی کند اما همیشه فدراسیون صبر می‌کند تا تکلیف هم‌گروه‌های تیم ملی در جام جهانی مشخص شود.

*با این وضعیت کارمان برای رقابت در جام جهانی خیلی سخت است. بازی کردن با تیم‌هایی مثل پرو یا نیوزیلند شرایط سختی را برای ما در جام جهانی به وجود خواهد آورد و خیلی بعید است این بار هم با برگزاری مقابل چنین تیم‌هایی شانس‌مان برای صعود از گروه جام جهانی زیاد باشد.