شهرخبر

دیدار اردوغان با پادشاه و ولیعهد عربستان و شرکت در مراسم حج+ عکس

دیدار اردوغان با پادشاه و ولیعهد عربستان و شرکت در مراسم حج+ عکس

رئیس جمهور ترکیه که به عربستان سفر کرده است، با پادشاه و ولعیهد این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که پنجشنبه شب به عربستان سفر کرده بود، در جده با استقبال خالد فیصل امیر مکه روبرو شد.

وی پس از آن با ملک سلمان پادشاه عربستان دیدار و گفتگو کرده و در ضیافت شام او شرکت کرد.

کشور ترکیه , رجب طیب اردوغان , فوتبال عربستان ,

رئیس جمهور ترکیه همچنین با بن سلمان ولیعهد عربستان دیدار و درباره توسعه روابط گفتگو کرد.

وی در صفحه مجازی خود در خصوص این سفر نوشت: به دعوت خادم الحرمین به عربستان سعودی آمدیم. به عنوان دو برادر که تاریخ، فرهنگ و پیوندهای انسانی مشترکی دارند، برای افزایش روابط سیاسی، نظامی و اقتصادی بین مان و آغاز دوره ای جدید مصمم هستیم و تلاش می کنیم. ما به مبارزه با هر نوع ترور و نیز همکاری برای مقابله با تروریسم در منطقه اهمیت داده و بر آن تاکید داریم. باور دارم که روابط ما در هر حوزه ای حتی نسبت به گذشته نیز بیشتر خواهد شد.

اردوغان افزود: معتقدم که همکاری بین عربستان و ترکیه در حوزه های سلامت، انرژی، امنیت غذایی، تکنولوژی زراعی، صنایع دفاعی و بیمه برای هر دو طرف منافع مشترکی دارد. در حوزه های انرژی تجدید پذیر و پاک پتانسیل خوبی را می بینم. امنیت و ثبات در کشورهای برادرانمان در خلیج(فارس) را به اندازه امنیت و ثبات خود مهم می دانیم و این را به هر وسیله ای اعلام می کنیم.

کشور ترکیه , رجب طیب اردوغان , فوتبال عربستان ,

رئیس جمهور ترکیه همچنین با پوشیدن لباس احرام، در مراسم حج شرکت کرد.

اردوغان را در این سفر وزرا و مقامات ترکیه از جمله وزیر دفاع، انرژی و مشاور ارشد و نیز رئیس سرویس اطلاعاتی ترکیه همراهی می کنند.

روابط عربستان و ترکیه به دلیل قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول تیره شد و طی این سالها اردوغان همواره خواستار محاکمه عاملان و آمران این جنایت بود اما در اوایل ماه میلادی جاری پرونده این قتل در ترکیه بسته شد.

 

انتهای پیام/