شهرخبر

شب قدر در بهشت هویزه

مراسم احیای شب ۲۳ ماه مبارک رمضان با عنوان «شب قدر در بهشت هویزه» در یادمان شهدای هویزه برگزار می‌شود.

مراسم شب قدر در جوای شهدای هویزه برگزار می‌شودمیلاد کریمی، دبیر ستاد فرهنگی یادمان شهدای هویزه در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان با بیان اینکه مراسم احیای شب ۲۳ ماه مبارک رمضان از آیین‌های دیرین یادمان شهدای هویزه به عنوان اولین یادمان دفاع مقدس است، گفت: این مکان مقدس و حماسی به دلیل دائمی و شبانه‌روزی بودن در همه ایام سال، از دیرباز در شب‌های ماه مبارک رمضان مورد توجه رزمندگان (در روز‌های دفاع مقدس)، خانواده‌های معظم شهدا و مردم و عشایر خداجوی منطقه بوده است و زائران زیادی، خلوت روحانی لحظه‌های ناب افطار تا سحر را در جوار قبور پاک این شهدای مظلوم سپری می‌کنند.
 
وی با اشاره به اینکه امسال پس از وقفه‌ای دو ساله به دلیل شیوع کرونا بار دیگر یادمان شهدای هویزه به صورت انبوه میزبان شب زنده‌داران عاشق شهدا خواهد بود، گفت: برنامه‌های این شب با حضور خانواده‌های معظم شهدای هویزه ساکن خوزستان و اهالی منطقه از ساعت ۲۳ یکشنبه 4 اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.
 
کریمی خاطرنشان کرد: در خاتمه نیز زائران، مهمان سفره پربرکت شهدای هویزه خواهند بود و با اطعام متبرک سحری مورد پذیرایی قرار خواهند گرفت.
 
دبیر ستاد فرهنگی یادمان شهدای هویزه همچنین از برپایی چند موکب و ایستگاه صلواتی جهت پذیرایی از زائران در حاشیه برگزاری مراسم و تدارک وسیله ایاب و ذهاب رایگان از شهر هویزه خبر داد. 
انتهای پیام