شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#سال 99#سال 98

درآمد ۴۷۰۰ میلیارد تومانی سازمان راهداری در سال ۹۹

درآمد 4700 میلیارد تومانی سازمان راهداری در سال 99

سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سال ۹۹ بالغ بر ۴ هزار و ۶۹۲ میلیارد تومان درآمد داشته و این سازمان برخلاف سال ۹۸ هیچ زیانی نداشته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام سازمان حسابرسی کشور سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سال 99 درآمد عملیاتی 4هزار و 692 میلیارد و 352 میلیون تومانی داشته که در مقایسه با سال قبل از آن (1398) حدود 1500 میلیارد تومان افزایش یافته است.

در سال مورد اشاره حدود 3100 میلیارد تومان بابت راهداری و نگهداری جاده‌های کشور هزینه شده است. همچنین سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سال 99 هیچ زیان خالصی نداشته، این در حالی است که سال 98 زیان خالص این سازمان 445 میلیارد تومان بوده است.

در بخشی از گزارش سازمان حسابرسی آمده است؛ اطلاعات کامل از جمله صورت ریز تابلوهای تبلیغاتی،‌غرف و پارکینگ‌ها به این سازمان ارائه نشده است. به دلیل عدم ارائه بخشی از درآمد اجاره تابلو تبلیعاتی و غرف، بازیافت بخشی از هزینه‌های تکلیفی از محل یارانه دریافتی از شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت،‌ کامل بودن درآمدهای شناسایی شده برای این سازمان محرز نشده است.

 درآمد عوارض آزادراه‌ها بر اساس وجوه واریزی توسط شرکت سپندار شناسایی  و در حساب‌ها منظور می‌شود که نحوه و چگونگی سهم درآمد سازمان راهداری از جمع درآمدها برای این سازمان (سازمان حسابرسی) مشخص نشده است.

همچنین درآمدهای ثبت‌شده در دفاتر با سیستم‌های مکانیزه ثبت درآمدها دارای مبلغ 228 میلیارد ریال مغایرت است.

مجتمع فرهنگی، آموزشی و رفاهی فرشته طی قراردادی در تاریخ 14 بهمن 1395 به مدت 3 سال اجاره داده می‌شود. در اواخر سال 98 به دلیل عدم پرداخت اجاره‌بها توسط مستأجر و ایجاد مستحدثاتی در ملک استیجاری فوق بدون موافقت مالک، سازمان با رای دادگاه حکم تخلیه ملک را دریافت و ملک مزبور را به تصرف خود در‌آورده است. اما بابت عدم دریافت مبلغ 101700 میلیون ریال مال‌الاجاره مدت زمان واگذاری اقدام به طرح دعوی کرده است.

انتهای پیام/