شهرخبر

دردسر پیامک‌های اشتباهی و توقیف خودرو/ ماجرای پیامک پلیس به مژده لواسانی با چادر و ساق‌دست!

اعتراض مردم به پیامک‌های کشف حجاب اغلب به دلیل نبودن در زمان و مکانی است که در پیامک قید شده، اما این بار مژده لواسانی در همان زمان و مکان، ولی با حجاب کامل چنین پیامکی دریافت کرده است!

ایران

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، طرح ناظر کلیدواژه پُرتکرار سال‌های اخیر در رسانه‌ها است؛ پیامک‌های طرح ناظر برای رانندگانی ارسال می‌شود که در خودروی آن‌ها کشف حجاب رخ داده باشد.

پلیس می‌گوید به موجب تبصره ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی عدم رعایت حجاب شرعی در منظر عموم و در اماکن عمومی از ناحیه بانوان جرم شمرده می‌شود. همچنین بر اساس ماده ۴ قانون ناجا، پلیس حق پیشگیری از وقوع جرم را دارد و در حوزه حجاب در جامعه، پلیس می‌تواند از اختیارات این ماده برای پیشگیری از وقوع جرم استفاده کند.

بر همین اساس رعایت حجاب در کشور جمهوری اسلامی یک قانون است و همه شهروندان موظف به اجرای قانون هستند و پلیس به عنوان ضابط قضایی در صورت مشاهده جرایم مشهود باید برخورد قانونی را اتخاذ کند.

متن پیامکی که به‌عنوان هشدار کشف حجاب ارسال می‌شود چنین است: مالک خودرو شماره… با توجه به اینکه در خودرو شما جرم کشف حجاب صورت گرفته است ضمن اخطار مبنی بر عدم تکرار، ابلاغ می‌گردد حداکثر ظرف ۷۲ ساعت برای رسیدگی به این موضوع به پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود مراجعه فرمایید.

سردار اشتری: خودرو حریم خصوصی نیست

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به این‌که بر اساس قانون بی‌حجابی جرم محسوب می‌شود، درباره همین موضوع بیان می‌کند: بار‌ها اعلام کرده‌ایم خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن، جرم محسوب می‌شود، بر همین اساس طرح ناظر یک را راه‌اندازی کرده‌ایم.

در همین ارتباط: قانون درباره تظاهر به روزه خواری چه می‌گوید؟ بالاخره داخل خودرو «حریم خصوصی» است یا نه؟

مردم: پیامک اشتباهی برایمان ارسال می‌شود

افراد زیادی در جامعه مخالفتی با اجرای طرح ناظر ندارند اما به ارسال اشتباهی این پیامک‌ها گلایه دارند؛ آقایی که بنا بر گفته خود مو‌های بلندی دارد در تماس با خبرگزاری می‌گوید: مو‌های من بلند است، اگر این پیامک‌ها از طریق رصد دوربین ارسال می‌شود که دوربین‌ها اشتباه ارسال کرده‌اند و اگر از طرف فرد رصد می‌شود که واقعاً یک آدم متوجه نمی‌شود راننده آقا است؟ حتی به پلیس امنیت هم مراجعه کردم، اما این پیامک‌های اشتباه خسته‌ام کرده‌اند.

دیگران هم به پلیس در ارسال پیامک کشف حجاب کمک می‌کنند

۲۸ مهر سال ۹۹ بود که سردار ذوالقدر رئیس وقت پلیس امنیت تهران گفت: با استفاده از گشت‌های آشکار (ون‌هایی که همکاران خانم و آقا در آن حضور دارند) که در ۱۱ نقطه تهران بلوک‌بندی شده‌اند، ابتدا به افرادی که حجاب اسلامی را رعایت نمی‌کنند تذکر داده شده، برخی از این افراد به خودرو هدایت شده و ضمن مشاوره، در این رابطه توجیه می‌شوند که این گشت‌های آشکار بسیار تأثیرگذار است. در طرح ناظر یک هم علاوه بر مشارکت همکاران پلیس، سایر رده‌ها نیز در این رابطه مشارکت انجام می‌دهند، در این طرح برای رانندگانی که داخل خودروی آن‌ها کشف حجاب صورت می‌گیرد، ابتدا به صورت پیامکی تذکر داده می‌شود و این پیامک حاوی این مطلب است که در خودروی مذکور کشف حجاب انجام شده است.

این مطالب را هم ببینید:

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا: اشتباهات طرح ناظر برطرف شده است

۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ بود که حجت‌الاسلام علیرضا ادیانی گفته بود: طرح ناظر ایراداتی داشت که هم بنده و هم فرمانده انتظامی کل کشور دستور داده‌ایم حتماً اصلاحات لازم را انجام بدهند و مرتباً این شبکه کنترل و بازبینی می‌شود. رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کل کشور خاطرنشان کرد امروز باید اعلام کنم که بعد از اصلاح طرح ناظر به شدت اعتراض به طرح ناظر کم شده است.

پیامک کشف حجاب مژده لواسانی

مژده لواسانی: برخلاف داشتن چادر و ساق دست برایم پیامک کشف حجاب آمد!

با گذشت ۴ ماه از سخنان رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا مبنی بر رفع ایرادات طرح ناظر، اما مردم همچنان گلایه‌مند هستند و معتقدند این پیامک‌ها در محل و زمانی برای آن‌ها ارسال می‌شود که این افراد اصلاً در آن محل حضور نداشتند!

اما این بار یکی از مجریان صداوسیما به ارسال این پیامک‌ها به نحو دیگری گلایه‌مند است. مژده لواسانی شب گذشته در صفحه اینستاگرام خود نوشته با چادر و ساق دست در حالی که آماده اجرا در تلویزیون بوده پیامک کشف حجاب دریافت کرده است.

این‌جا ببینید: تذکر پلیس به مژده لواسانی برای کشف حجاب! +عکس

برای مطلع شدن از صحت و سقم ماجرا با این مجری تماس گرفتیم، مژده لواسانی ضمن تأیید این مطلب گفت: جالبی ماجرا اینجاست که ساعت و مکانی که در پیامک آمده درست است و من دقیقاً در همان نقطه بوده‌ام، اما حجاب من هیچ ایرادی نداشت چرا که اولاً من محجبه هستم و دوماً حجابم دقیقاً همان حجابی بود که آن شب روی آنتن رفتم.

وی افزود: باید مشخص شود چه افرادی با چه نیتی این گونه پیامک‌های اشتباهی برای افراد ارسال می‌کنند و حتماً این موضوع را از ۱۹۷ پیگیری می‌کنم.

سردار حسینی: به ۱۹۷ شکایت کنید

سردار تیمور حسینی جانشین رئیس پلیس راهور ناجا در همین خصوص گفت: اولاً که پیامک‌ها به صورت دستی و از طریق افراد ارسال می‌شوند نه از طریق دوربین‌ها، دوماً این فرد برای بررسی موضوع باید به ۱۹۷ شکایت کند. زمانی که شما به ۱۹۷ شکایتی را اعلام می‌کنید تشکیل پرونده می‌شود و موضوع تا وصول نتیجه پی‌گیری می‌شود.

این مطالب را هم ببینید: