شهرخبر

خبرهای جدید درباره طرح ترافیک خبرنگاران

کدخبر: 489336
اقتصادنیوز: رییس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران گفت: با دستور شهردار تهران و با همراهی معاونت حمل و نقل و ترافیک، مسئولیت صدور مجوز طرح ترافیک و کارت بلیت خبرنگاری از امسال به مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران واگذار شد.

به گزارش اقتصادنیوز عبدالمطهر محمدخانی روز یکشنبه درباره وضعیت مجوز ورود به طرح ترافیک و کارت بلیت خبرنگاران اظهار داشت: بر همین اساس لازم است که رسانه‌های متقاضی، همه مکاتبات در این باره از جمله نامه‌های درخواست سهمیه طرح ترافیک و کارت بلیت خبرنگاران و فهرست خبرنگاران مورد نظر خود را به مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران ارسال کنند.

وی افزود: ثبت‌نام در سامانه «تهران من» و ارسال مدرک توسط خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در این سامانه به روال هرساله انجام می‌پذیرد و تغییری در این بخش صورت نگرفته است.

رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری پایتخت با اشاره به محدودیت‌ها و سقف مشخص صدور مجوز طرح ترافیک خبرنگاری ادامه داد: کمیته تسهیم مجوز طرح ترافیک در مرکز ارتباطات با حضور نماینده شورای شهر به عنوان عضو ناظر، نماینده معاونت حمل‌ونقل و ترافیک و نماینده معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد تشکیل خواهد شد تا نسبت به اختصاص سهمیه هر رسانه طبق شاخص‌های شفاف و تخصصی، اقدام شود.

وی با تاکید بر اینکه صدور مجوز طرح ترافیک خبرنگاری براساس اولویت حرفه‌ای رسانه‌ها و شاخص‌های استاندارد بررسی می‌شود، اظهار داشت: از جمله این شاخص‌ها می‌توان به قدمت و فراگیری رسانه، پرمخاطب بودن، تعدد سرویس‌های خبری، موضوعی و تخصصی و تعداد خبرنگاران رسمی و ثبت شده رسانه متقاضی در سامانه معاونت مطبوعاتی اشاره کرد.

محمدخانی افزود: فرآیند صدور مجوز طرح ترافیک خبرنگاری در سامانه «تهران من» پس از اعلام نهایی مرکز ارتباطات در خصوص سهمیه هر رسانه و اسامی خبرنگاران مجاز، توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک و به روال هرساله در سامانه تهران من صورت می گیرد.

طبق اعلام معاونت حمل و نقل و ترافیک مهلت ثبت‌نام طرح ترافیک و کارت بلیت خبرنگاری تا ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ تمدید شده است.