شهرخبر

وزارت علوم به دنبال افزایش قدرت روسای پارک های علم و فناوری است

وزارت علوم به دنبال افزایش قدرت روسای پارک های علم و فناوری است

زلفی گل از بازنگری آیین نامه مدیریت آموزش عالی خبر داد و گفت: با بازنگری در این آیین نامه قدرت روسای پارک ها افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، نشست روسای پارکهای علم و فناوری با محور برنامه های اجرایی تحقق تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین با حضور سورنا ستاری، معاون علمی فناوری رئیس جمهور، و محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، صبح امروز در وزارت علوم برگزار شد.

 زلفی گل در این نشست با اشاره به اینکه نوع نگاه به پارک ها در حال حاضر با نگاه سالیان گذشته تفاوت پیدا کرده است، گفت: یکی از برنامه های معاونت فناوری تور فناوری است که در ابعاد ملی و فراملی می تواند برگزار شود. پارک ها باید توجه ویژه داشته باشند به اینکه چگونه ایده ها را جذب کنند و باید به این فکر کنند که چه برنامه هایی برگزار کنند که دانشجویان تحصیلات تکمیلی ایده در ذهنشان شکل بگیرد. خلق ایده هم به آموزش نیاز دارد و میزان ایده فرد با دانش تخصصی حتما ارتباط دارد و نیاز است که به دانشجویان آموزش دهیم.

وی با بیان اینکه  با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی سند نظام ملی نوآوری از سوی وزارت علوم تدوین می شود، خاطرنشان کرد: در این سند ارتباط میان مدارس، دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز رشد، پارک‌های علم وفناوری، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و کارخانه‌های نوآوری باید مشخص شود.

وزیر علوم با اشاره به اینکه تعامل ما با معاونت علمی یک تعامل هم‌افزا است، تصریح کرد: ما و معاونت علمی و دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم و وزارت بهداشت در یک تیم قرار داریم و در دولت سیزدهم تعامل هم افزا پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: به دنبال اثربخشی بیشتر پارک‌های علم‌وفناوری هستیم و در این راستا به دنبال ارتقاء عملکرد سایر پارک‌ها به اندازه پارک پردیس هستیم.

زلفی گل از بازنگری آیین نامه مدیریت آموزش عالی خبر داد و گفت: با بازنگری در این آیین نامه  قدرت روسای پارک ها افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/