شهرخبر

امشب استقلال و نساجی آخرین بازی مرحله یک‌چهارم جام‌حذفی را در حالی برگزار می‌کنند که ۱۸۰دقیقه بازی این دو تیم در لیگ بدون گل تمام‌شده است.

استقلال - نساجی

به گزارش همشهری‌آنلاین، آخرین بازی از مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی فوتبال ایران امشب برگزار می‌شود تا آخرین تیم هم برای حضور در مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات مشخص شود. تا دیشب حضور ۳تیم در این مرحله مشخص شده بود که ۲تیم با خلق شگفتی از لیگ‌های پایین‌تر به این مرحله رسیده‌اند. امشب اما صدرنشین لیگ برتر در مصاف با گربه‌سیاه خود در این فصل به‌دنبال صعود به نیمه‌نهایی است. نساجی طی ۲بازی رفت و برگشت در لیگ برتر با استقلال به تساوی بدون گل رسیده و تنها تیم این فصل است که از آبی‌ها گلی دریافت نکرده است. به جز نساجی در این فصل فقط ۲تیم پرسپولیس و آلومینیوم هستند که مقابل استقلال شکست نخورده‌اند و آلومینیوم هم هنوز بازی برگشت خود را در تهران انجام نداده است. همه این اتفاقات، تیم ساکت الهامی را به‌عنوان گربه‌سیاه استقلال در این فصل مطرح می‌کند؛ تیمی که انگار راه متوقف‌کردن آبی‌ها را بهتر از تمام تیم‌ها بلد است و شاید در بازی امشب هم با استفاده از همین راهکار به موفقیت برسد. اگرچه استقلال امسال در خط دفاعی متمرکز و موفق نشان داده و در جام‌حذفی حذف‌کردن تیمی که به این راحتی گل نمی‌خورد اصلا کار ساده‌ای نیست.

تقابل‌های حذفی؛ ۳ هیچ به سود استقلال

استقلال با ۷قهرمانی، پرافتخارترین تیم تاریخ جام‌حذفی است. این تیم در ۳دوره گذشته ۲بار فینالیست شده که از قضا یکی از این فینال‌ها را به تراکتور با سرمربیگری همین ساکت الهامی باخته است. اما نساجی هیچ افتخاری در جام‌های حذفی ندارد. این تیم تاکنون ۲بار به مرحله یک‌چهارم‌نهایی رسیده و در همین مرحله حذف شده است. امشب درصورت صعود به نیمه‌نهایی، بزرگ‌ترین موفقیت نساجی‌چی‌ها در تاریخ این مسابقات رخ خواهد داد. این چهارمین‌بار است که استقلال در جام حذفی با نساجی بازی می‌کند. سال۹۶ در آخرین مصاف استقلال با نساجی در جام‌حذفی، آبی‌ها با نتیجه ۲بر یک به پیروزی رسیدند. این تیم‌ها ۲بار هم در دهه۷۰ در جام حذفی با هم دیدار داشتند.

در سال ۷۸-۱۳۷۷ استقلال در مرحله یک‌چهارم‌نهایی با نتایج ۲بر صفر و ۵بر صفر نساجی را که در آن روزها در سطح اول فوتبال ایران حضور نداشت، مغلوب کرد. سال۷۲ هم استقلال و نساجی در هر ۲دیدار رفت و برگشت به تساوی دست یافتند که استقلال به‌خاطر گل زده در خانه حریف صعود کرد.

اکبر و مسعود نیستند

تیم فرهاد مجیدی در بازی امشب هیچ مصدوم و محرومی ندارد. مجیدی از اتفاقات بازی با گل‌گهر نیز با یک محرومیت خفیف تعلیقی گریخت و برخلاف یحیی گل‌محمدی ورود او به زمین جزو اتفاقات طبیعی فوتبال قلمداد شد و هیچ تبعاتی برایش نداشت. اما نساجی ۲ غایب سرشناس دارد؛ مسعود شجاعی محروم است و اکبر صادقی دیگر هافبک باتجربه نساجی هم به‌دلیل مصدومیت شرایط حضور در این مسابقه را ندارد. داوری این بازی برعهده امیر عرب‌براقی است و مهدی عالی‌قدر و حسن انتظاری او را در قضاوت این بازی همراهی می‌کنند. مصاف استقلال و نساجی از ساعت۲۰:۳۰ امشب در ورزشگاه آزادی آغاز خواهد شد.

تغییرات احتمالی فرهاد در ترکیب

فرهاد مجیدی چاره ای ندارد جز آن که نساجی را شکست بدهد. در این راستا او تغییراتی را در ترکیب تیمش ایجاد خواهد کرد و احتمالا با یک تصمیم ریسکی رضایی در درون دروازه قرار خواهد گرفت. در دفاع میانی روزبه چشمی، عارف غلامی و رافائل سیلوا بازی می‌کنند و در کناره‌ها باز هم شاهد حضور جعفر سلمانی و صالح حردانی خواهیم بود.

در مرکز میدان مجیدی به مهدی‌پور، آمانوف و حسین‌زاده اعتماد می‌کند و در خط حمله هم در کنار یامگا شانس ژستد کمی بیشتر از ارسلان مطهری و سایرین است. طبعا اگر بازی گره بخورد باز هم ارسلان را در میدان خواهیم دید. ضمن این که مجیدی می‌تواند از آرمان رمضانی و سبحان خاقانی هم استفاده کند.

استقلال در این بازی هم توجه ویژه‌ای به ساختار دفاعی و گل نخوردن خواهد داشت و سپس به دنبال گل زدن و بردن است. همان استراتژدی مجیدی در لیگ برتر که چون تا امروز جواب داده در جام حذفی هم تکرار می‌شود.

ترکیب احتمالی استقلال

رضایی، روزبه چشمی، عارف غلامی، رافائل سیلوا، جعفر سلمانی، صالح حردانی، مهدی‌پور، ، آمانوف، حسین‌زاده، یامگا، ژستد