شهرخبر

رئیس اپوزیسیون در پارلمان پاکستان: امروز عمران خان را برکنار می‌کنیم

رئیس اپوزیسیون در پارلمان پاکستان: امروز عمران خان را برکنار می‌کنیم

رئیس احزاب اپوزیسیون در پارلمان پاکستان پیش از آغاز طرح استیضاح نخست وزیر این کشور گفت که امروز عمران خان برکنار خواهد شد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، پس از رأی دادگاه عالی پاکستان علیه «عمران خان» و لغو انحلال پارلمان این کشور، طرح استیضاح نخست وزیر پاکستان و برکناری دولت او امروز به رأی گذاشته می‌شود.

به گزارش «داون نیوز»، جلسه مهم پارلمان پاکستان برای تعیین سرنوشت عمران خان پس از یک هفته بلاتکلیفی سیاسی که این کشور را درگیر بحران قانون اساسی کرد، امروز ساعت 12:30 به وقت محلی (13:00 به وقت تهران) آغاز می‌شود.

«شهباز شریف» رئیس احزاب اپوزیسیون در پارلمان پاکستان پیش از آغاز رأی گیری گفت: از رئیس پارلمان درخواست می‌کنم به دستور دیوان عالی کشور توجه شود زیرا امروز پارلمان در حال تاریخ سازی است. ما امروز عمران خان انتخابی را حذف خواهیم کرد. من از شما می‌خواهم که از قانون اساسی دفاع کنید.

وی از رئیس پارلمان خواست تا به اظهارات عمران خان و ادعای «توطئه خارجی» علیه دولت کنونی توجهی نکند و مطرح شدن دوباره این ادعاها را خلاف حکم دادگاه عالی دانست.

«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه دولت عمران خان نیز در این نشست اظهارداشت: همانطور که نخست وزیر دیروز گفت، ما ناراحت هستیم اما تصمیم دادگاه عالی را می‌پذیریم. تاریخ سیاسی پاکستان مملو از توطئه و فساد است. ملت باید بفهمد که یک توطئه سیاسی رخ داده است.

انتهای پیام/.