شهرخبر

اینفوگرافیک؛

آخرین آمار تصادفات نوروزی و وضعیت ترافیکی جاده‌ها در نوروز ۱۴۰۱ | اصلی ترین دلیل اصلی تصادفات منجر به مرگ چه بود؟ / عکس

در تصویر اینفوگرافی زیر به بررسی آخرین آمار تصادفات نوروزی و وضعیت ترافیکی جاده‌ها در نوروز ۱۴۰۱ پرداخته ایم، که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

 آخرین آمار تصادفات نوروزی و وضعیت ترافیکی جاده‌ها در نوروز ۱۴۰۱ | اصلی ترین دلیل اصلی تصادفات منجر به مرگ چه بود؟ / عکس

به گزارش سلام نو، از ۲۵ اسفند سال ۱۴۰۰ تا پایان روز ۱۴ فروردین امسال ۷۴۶ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۶۳۷ نفر در جاده ها و ۱۰۹ نفر در داخل شهرها تصادف کرده و فوت شدند. این آمار در مقایسه با نوروز سال گذشته کاهش ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد.

طبق پیش‌بینی‌ها در نوروز ۱۴۰۱ سفرهای نوروزی افزایش چشمگیری داشت، علیرغم این افزایش، شمار جانباختگان و مصدومان به ترتیب ۲۳ و ۴.۴ درصد کاهش یافت.

اینفوگرافیک | آخرین آمار از تصادفات نوروزی و وضعیت ترافیکی جاده‌ها در نوروز امسال | خواب‌آلودگی و تلفن همراه؛ دلیل اصلی تصادفات منجر به مرگ

در نوروز ۱۴۰۱ چند نفر در تصادفات رانندگی مصدوم شدند؟

در طرح نوروزی ۱۴۰۱ مجموعا ۵۶۸ مورد تصادف فوتی در کشور رخ داد،۱۰ هزار و ۶۲۵ فقره تصادف جرحی نیز در همین مدت اتفاق افتاد که منجر به مصدوم شدن ۱۵ هزار و ۱۱۶ نفر شد. این آمار نیز کاهشی ۴.۴ درصدی در مقایسه با سال قبل داشت.

بیشترین دلیل وقوع تصادفات در نوروز چه بود؟

سرعت غیرمجاز، سقبت غیر مجازو عدم توجه به جلو بیشترین علت وقوع تصادفات بوده است، خواب آلودگی و پس از آن استفاده از تلفن همراه از دلایل اصلی تصادفات بودند. حدود ۳۲ درصد از تصادفات از نوع واژگونی بود.

توقیف ۳۵ هزار خودروی حادثه‌ساز

۳۵ هزار دستگاه وسلیه نقلیه در نوروز امسال توقیف شدند که شامل توقیف ساعتی یا توقیف ۷۲ ساعته و تا پایان تعطیلات بود. این خودروها دست کم مرتکب دو تخلف حادثه ساز همزمان شده بودند.

در کدام استان‌ها تصادفات بیشتری رخ داد؟

استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، خوزستان، و خراسان رضوی جزو استان‌های پرتصادف در طرح نوروزی ۱۴۰۱ بودند. 

در نوروز امسال هیچ جاده‌ای با گره ترافیکی قفل نشد

در برخی از معابر تا ۸۰ درصد افزایش تردد وجود داشت، اما شرایط در هیچ یک از جاده‌ها سنگین و گره ترافیکی ایجاد نکرد.