شهرخبر

استان البرز به دلیل همسایگی با تهران دارای مزایا و مشکلات و معایب است/ نام «ایران کوچک» شایسته این استان است

استان البرز به دلیل همسایگی با تهران دارای مزایا و مشکلات و معایب است/ نام «ایران کوچک» شایسته این استان است

رئیس‌جمهور در بدو ورود به استان البرز گفت: این استان به دلیل همسایگی با تهران دارای مزایا و مشکلات و معایب است.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، بعدازظهر پنجشنبه در بدو ورود به کرج که در راستای نوزدهمین سفر استانی رئیس جمهور صورت گرفت، در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگاران، خاطرنشان کرد: استان البرز به دلیل همسایگی با پایتخت از برخی مزایا برخوردار بوده و در عین حال این همجواری مشکلاتی را نیز برای این استان ایجاد کرده است.

رئیس‌جمهور افزود: استان البرز از ظرفیت‌های مناسبی برای گسترش کشاورزی و صنایع تبدیلی، فعالیت شهرک‌های صنعتی و صنایع مختلف و نیز توسعه گردشگری برخوردار است. حضور اقوام و گویش‌های متنوع از سراسر کشور که به حق این استان را شایسته برخورداری از عنوان «ایران کوچک» کرده‌ نیز مزیت دیگری برای استان البرز به حساب می‌آید.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: پیش از برگزاری این سفر همکاران ما با استاندار و دیگر مدیران استان جلسات متعددی برگزار کرده و ظرفیت‌ها، نیازها و مشکلات البرز احصاء و راهکارهایی برای رفع آنها پیشنهاد شده است. ان‌شاءالله در جلسه امروز شورای اداری استان این راهکارها به بحث گذاشته می‌شود تا به مصوبات قطعی برای رفع مشکلات استان برسیم.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر ضرورت مشارکت مردم و فرهیختگان برای حل‌وفصل مشکلات و تسریع پیشرفت استان، خاطرنشان کرد: طبیعی است که برگزاری سفر بنده در ماه مبارک رمضان سختی‌هایی را برای شما پیش آورده است، اما از آنجا که تصمیم دارم در همین گام اول به همه استان‌ها سفر کرده و از نزدیک وضعیت آنها را بررسی کنم، از همه شما درخواست می‌کنم که این زحمات را بر من ببخشید و امیدوارم برگزاری این سفرها گرهی از مشکلات مردم باز کند.

انتهای پیام