شهرخبر

بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان بیش از ۲۳۷۷ میلیارد تومان است

بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان بیش از 2377 میلیارد تومان است

موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در واکنش به اظهارات عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با عنوان «تکلیف بدهی دولت سابق به صندوق ذخیره فرهنگیان چه شد؟»، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش مشرق، موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در واکنش به اظهارات «حجت‌الاسلام احمد حسین فلاحی» عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در روز ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ با عنوان «تکلیف بدهی دولت سابق به صندوق ذخیره فرهنگیان چه شد؟»، توضیحاتی به شرح ذیل عنوان کرد.

براساس صورت‌های مالی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در پایان سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ میزان بدهی دولت به اعضای موسسه بیش از ۲ هزار و ۳۷۷ میلیارد تومان است که با در نظر گرفتن تعهدات دولت تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ در حدود ۴۸۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.  البته احیای این مطالبات همواره یکی از اولویت‌های مهم موسسه بوده و کمیته‌ای برای پیگیری ایفای تعهدات دولت به همین منظور تشکیل شده و به طور جدی این موضوع را دنبال می‌کند.

ضمن تشکر از اظهارات حجت‌الاسلام احمد حسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص مکلف نمودن دولت به پرداخت بدهی‌اش به صندوق، پیشنهاد دلسوزانه ایشان مبنی بر تهاتر بدهی دولت با خوراک گاز به پتروشیمی‌های زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان، مایه امیدواری و دلگرمی برای اعضای موسسه است.

همچنین صندوق ذخیره فرهنگیان از تهاتر مطالبات فرهنگیان با اموال و دارایی‌های دولت و شرکت‌های دولتی به خصوص صنایع پتروشیمی، فولاد و ... استقبال می‌کند کما اینکه در سال‌های گذشته نیز بخشی از بدهی دولت به صندوق از طریق تهاتر تسویه شده است.

منبع: فارس