شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#افغانستان#پاکستان#بانک

پاکستان برخی تعهدات تجارت ترانزیتی افغانستان را به تعویق انداخت

پاکستان برخی تعهدات تجارت ترانزیتی افغانستان را به تعویق انداخت

بانک دولتی پاکستان اعلام کرد که برخی از تعهدات تجارت ترانزیتی افغانستان را تا آخر جاری میلادی به تعویق انداخته است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، بانک دولتی پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که برخی تعهدات تجارت ترانزیتی افغانستان را تا 31 دسامبر سال جاری میلادی به تعویق انداخته است.

بر اساس این بیانیه، تعهدات شامل ارایه گواهی تحقق عواید برای هزینه‌های توقیف بار و کانتینر برای محموله تجارت تزانزیتی افغانستان می‌شود.

بانک دولتی پاکستان اظهار داشت که چنین تصمیمی را برای تسهیل تجارت ترانزیتی افغانستان گرفته است.

در بیانیه آمده است که به تمام نمایندگی‌های بانک دولتی پاکستان توصیه شده است که تعویق چنین تعهداتی را به اطلاع موسسات و نهادهای مربوطه اعلام کنند تا زمینه اجرای آن فراهم شود.

به گزارش هشت صبح، پیش از این بازرگانان افغانستان در پاکستان با سخت‌گیری و بروکراسی زیادی در زمینه صادرات و واردات مواجه بودند که در صورت اجرای چنین اقداماتی، تجارت آنها تسهیل خواهد شد.

«عبدالرازق داود» مشاور نخست وزیر پاکستان در امور سرمایه‌گذاری و بازرگانی ماه گذشته در توئیتی اعلام کرده بود که اسلام‌آباد و طالبان برای استفاده از خاک پاکستان و افغانستان برای تردد آزادانه ترانزیت توافق کردند.

وی گفته بود: براساس این توافق از 21 مارس سال جاری میلادی دو کشور با صدور "سند پذیرش موقت" بطور متقابل اجازه تردد کامیون‌های یکدیگر را داده‌اند.

انتهای پیام/.