شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#مسکن#قیمت مسکن#خودروسازان
پیش بینی بازارهای سه شنبه 16 فروردین 1401

خودروسازان استارت زدند /کاهش قیمت مسکن نزدیک است؟

کدخبر: 486456
اقتصادنیوز: بازارها در شرایطی همچنان در انتظار نتایج نهایی مذاکرات احیای برجام هستند که دلار در رفت و برگشت است.

به گزارش اقتصادنیوز ، بازارها همچنان متاثر از حساسیت مذاکرات احیای برجام در وین در تب و تاب و افت و خیزند. 

بازار ارز و سکه | دلار در رفت و برگشت

در بازار ارز قیمت ها اگرچه با نوساناتی به کانال 26 هزار تومان عقب نشینی کرده بود اما در پایان معاملات دیروز به کانال 27 هزار تومان برگشت . نشانه ها و صحبت های مداوم در خصوص متهم اصلی توقف مذاکرات وین و فرسایشی شدن این اوضاع باعث شد که بازار هم وارد سیکل متفاوتی شود. قیمت سکه هم در همان محدوده 12.5 میلیون تومان دنبال می شود. با این وصف در تازه ترین رویدادها، علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی با تاکید اینکه وضعیت بازار ارز کشور مطلوب، روان و متعادل است گفت: تامین ارز انجام شده در سال ۱۳۹۹ مجموعا ۳۶.۵ میلیارد دلار بود اما این رقم در سال ۱۴۰۰ به بیش از ۵۷ میلیارد دلار افزایش یافت.

بازار سهام | صعود شاخص ها در بورس با چالش روبه رو می شود؟

در بازار سهام شاخص ها به مسیر صعودی خود در روز دوشنبه ادامه دادند. به نظر می رسد شاخص ها در معاملات روز سه شنبه با چالش روبه رو می شوند. شاخص های عملکردی بازار سهام در روز دوشنبه نشان داد که حقیقی ها خروجی پول را در دستور کار قرار دارند. البته شکاف میان خریداران و فروشندگان نسبت به روز شنبه کمتر شد. با این وجود، بالارفتن ارزش معاملات حقیقی ها (که نسبت به مهر 1400 بالاترین بود) نشان داد که بخت بازار بیشتر با خریداران است. 

بازار خودرو | برنامه فروش فوق العاده خودروسازان

در بازار خودرو، قیمت ها همزمان با رفت و برگشت دلار، شاهد حرکات روبه جلو بود. در تازه ترین رویدادها هم اعلام شد، فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو عادی و ویژه مادران از امروز سه شنبه 16 فروردین 1401 آغاز می شود. همچنین نخستین طرح فروش محصولات شرکت سایپا در سال 1401 از روز چهارشنبه 17 فروردین 1401 آغاز خواهد شد. بازار اگرچه منتظر نتایج نهایی مذاکرات وین است اما نشانه های آشکار رشد قیمت ها نیز دیده می شود.

بازار مسکن | مسکن در انتظار نتایج مذاکرات وین

در بازار مسکن نیز فعلا تغییرات بازار آشکار نشده و اساسا در نیمه نخست فروردین تا پایان این ماه، بازار در وضعیت انتظار و ثباتی قرار دارد. البته اگر اخبار و تصمیمات جدیدی از مذاکرات وین و بحث توافقات احیای برجام به گوش برسد، آنوقت می‌توان زودتر شاهد تغییرات در بازار بود. از نگاه فعالان مسکن در صورتی که مذاکرات احیای برجام به توافق بینجامد، احتمالا باید منتظر نشانه های کاهشی در بازار باشیم، هر چند که بازار احتمالا نشانه های جدی تغییر را از ماه های بعدی آغاز کند.

بازار ارز دیجیتال | بیت کوین زیر نظر رمزارزبازان

در بازار رمز ارزها، قیمت بیت کوین برای دومین هفته متوالی در بالای 46 هزار دلار بسته شده است. تازه ترین روند قیمت ها در معاملات بامداد امروز نیز از تثبیت قیمت ها در همین محدوده است. به جز تتر، اتریوم و سایر رمز ارزها نیز با سیگنال مثبت در معامله بودند. معامله گران تحرکات و نوسان قیمت بیت کوین را در این هفته زیر نظر می گیرند، چرا که از دید آنان در صورت تثبیت قیمت ها در این محدوده، احتمال اینکه شاهد ریزش دوباره قیمت ها در رمز ارزها در ماه آوریل باشیم، ضعیف تر می شود. با این وصف همچنان روی تثبیت موقعیت کنونی رمز ارزها مناقشه در میان معامله گران بالاست.