شهرخبر

وزیر کشور: اقدام خوبی در خودکفایی تولید واگن قطار شهری انجام شده است

وزیر کشور: اقدام خوبی در خودکفایی تولید واگن قطار شهری انجام شده است

وزیر کشور، تقویت زیرساخت مترو را یکی از نیازهای مهم کشور دانست و گفت: خودکفایی در حوزه تولید واگن های قطار شهری به نحو مطلوبی با فعالیت شرکت واگن‌سازی تهران انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا، دکتر احمد وحیدی روز دوشنبه در جریان بازدید از واگن سازی تهران در جمع خبرنگاران افزود: خودکفایی در تولید واگن های مترو هم برای قطار شهری و هم تاثیراتی که می تواند بر سایر بخش ها داشته باشد، اهمیت دارد.

وی ادامه داد: کار خوبی در جهاد دانشگاهی صورت گرفته است و اکنون نظاره گر فعالیت آنها در شرکت واگن سازی تهران هستیم.

وزیر کشور با بیان اینکه یک رام قطار با ۸۵ درصد تولید داخل، نصاب خوبی به سوی خودکفایی محسوب می شود؛ اضافه کرد: ان شاء الله با طی مراحل نهایی بتوانیم با خودکفایی، نیازهای داخلی در حوزه مترو را تامین کنیم.

دکتر وحیدی در خصوص نقش و جایگاه جهاد دانشگاهی در این دستاورد و خودکفایی تولید داخلی هم گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان واحد ممتاز در حوزه دانش بنیان، در صحنه های مختلف حضور داشته که یکی از آنها تولید واگن های مترو است که آثار بلندمدتی دارد.

وی همچنین در خصوص تجاری سازی واگن های تولید شده هم گفت: از مزیت های این کار این است که یکی از سهامداران اصلی واگن‌سازی تهران، شهرداری است که خود مصرف کننده اصلی واگن‌ها است. اکنون قرارداد ۱۰۵ واگن بسته شده و منابع آن در حال تامین است.

انتهای پیام