شهرخبر

خروج 5/5 میلیون نفر از استان تهران در نوروز ۱۴۰۱

خروج 5/5 میلیون نفر از استان تهران در نوروز ۱۴۰۱

معاون اجتماعی پلیس راهور گفت: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ در مجموع ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر امسال از تهران خارج شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ عین‌الله جهانی معاون اجتماعی  امروز دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ در نشست خبری عملکرد نوروزی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر  اظهار کرد: این آمار کاملا دقیق است و پلاک‌های شهر تهران و مالکان خودروهایی با شماره تلفن همراه مخصوص تهران به صورت رسمی ثبت شده است.

وی افزود: امسال به دلیل کاهش دما در استان‌های شمالی کشور، شاهد افزایش سفرها به استان‌های جنوبی بودیم.

سرهنگ جهانی ادامه داد: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ بیش از ۵۰ درصد به صورت میانگین رشد تردد داشتیم. در این میان به صورت منظم رانندگان را کنترل کردیم و تقریبا به تمام مالکان خودروها پیامک‌های آموزشی ارسال کردیم و به دو میلیون راننده نیز پیامک هشدار رانندگی پرخطر ارسال شده است.

وی به آمار فوتی‌های نوروز امسال نیز اشاره کرد و افزود: فوتی‌ها در نوروز امسال ۷۴۶ نفر بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد. این درحالی است که شاهد رشد سفر و افزایش ترددها بودیم.

سرهنگ جهانی در ادامه گفت: امسال خوشبختانه شاهد حضور رئیس جمهوری در مرکز فرماندهی ستاد راهور بودیم و در ادامه نیز معاون اول رئیس جمهوری، وزیر کشور و سایر مسئولان نیز با حضور در این ستاد از پلیس راهور حمایت کردند.

معاون اجتماعی پلیس راهور خاطرنشان کرد: امسال تمام سعی ما بر این بود که شاهد کاهش تصادف‌ها باشیم و در این میان همه دستگاه‌ها برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی و گردشگران به صورت شبانه‌روزی تلاش کردند تا خاطره خوبی از سفر در نوروز ۱۴۰۱ برای مردم به یادگار بماند.

 

انتهای پیام