شهرخبر

پیش‌بینی بازارها بعد از تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ / دلار به محدوده ۳۰ هزار تومان می‌رسد؟

برخی از تحلیلگران بازار ارز دیجیتال می‌گویند مسیر بیت کوین برای جهش تا سطح ۵۷ هزار دلار باز است و این ارز دیجیتال مقاومت سختی پیش روی خود ندارد. از طرفی اما، عده‌ای دیگر معتقدند روند صعودی بیت کوین ممکن است در ادامه با سقوط موقت همراه شود.

پیش‌بینی بازارها بعد از تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ / دلار به محدوده ۳۰ هزار تومان می‌رسد؟

به گزارش سلام نو به نقل از اقتصادنیوز، در اولین روز هفته بعد از تعطیلات نوروز، پیش بینی ها از بازار خودرو، دلار، سکه و مسکن چه می گویند؟

در بازارهای ارز و سکه، سناریوهای بدبینانه ای در کنار تداوم خوش بینی ها از مذاکرات احیای برجام هم به گوش میرسد. خریداران در بازار ارز فعالتر شده اند.

بازار ارز و سکه | دلار به محدوده 30 هزار تومان می رسد؟

در سیزده روز ابتدایی امسال بازار شاهد نوسانات متفاوتی بود، قیمت دلار در کانال های جدید حرکت روبه جلویی را ثبت کرد. و قیمت سکه  در همان محدوده ۱۲.۵ میلیون تومان باقی ماند. به نظر می رسد در روزهای آینده و از امروز بازار ارز و سکه با حضور بیشتر سمت عرضه و تقاضا شاهد تحولاتی باشد. قیمت دلار اکنون در محدوده کانالی ۲۷ هزار تومان است و در صورتی که اخبار و سیگنال های وین همچنان ناامیدکننده باشد، احتمالا دلار دوباره پله به پله به محدوده کانالی بعدی حرکت کند.

بازار سهام | شاخص بورس صعودی می ماند

در بازار سهام گمانه زنی ها متفاوت است. بیشتر تحلیلگران و فعالان بورسی اعتقاد دارند شاخص بورس در روز نخست هفته سوم فروردین دوباره صعودی می شود. البته روند صعودی شاخص در نیمه دوم کانال ۱.۴ میلیون در صورتی که اتفاق بیفتد، با چالش عدم تثبیت و عدم پایداری روبه رو می شود. در این میان، حقیقی ها در موضع برتری قرار دارند و خریداران نیز از شرایط بهتری نسبت به فروشندگان برخوردارند.

بازار خودرو | قیمت خودرو هماهنگ با قیمت دلار شد

بازار خودرو  در دو هفته ابتدایی سال جدید تحرکات خاصی نداشته، اما قیمت ها در محدوده های جدید مسیر رو به جلویی را در غیاب خریداران و فروشندگان فعال به ثبت رساندند. با حرکت روبه جلوی دلار که در کانال های بالاتر ۲۷ هزار تومان به تثبیت رسید که آنهم ناشی از سیگنال های بدبینانه از طولانی شدن فرآیند به توافق رسیدن مذاکرات احیای برجام وین است، قیمت خودرو نیز هماهنگ با دلار مسیر صعودی را دنبال کرد.

بازار مسکن | مسکن همچنان منتظر مذاکرات برجامی وین

تحلیل ها حاکی از آن است که بازار مسکن همچنان در انتظار نتیجه نهایی مذاکرات برجامی وین است. بسیاری پیش بینی کرده اند در صورت به توافق رسیدن مذاکرات، آهنگ نزولی قیمت مسکن معنادار و قابل توجه خواهد بود. چرا که بخش عمده ای از بازار چه در سمت تقاضا و چه در سمت عرضه، منتظر نتایج نهایی مذاکرات احیای برجام هستند.

بازار ارز دیجیتال | بیت کوین  ۵۷ هزار دلاری در راه است؟

در بازار رمز ارزها، بیت کوین در محدوده بالای ۴۵ هزار دلار جای خود را تثبیت کرده است، البته در بامداد امروز تکانه های نزولی را تجربه کرد. هماهنگ با بیت کوین، اتریوم هم همان رفتار مشابه را در عدد ۳.۴ هزار دلار به ثبت رساند. تتر اما حرکت صعودی ثبت کرد.

برخی از تحلیلگران بازار ارز دیجیتال می‌گویند مسیر بیت کوین برای جهش تا سطح ۵۷ هزار دلار باز است و این ارز دیجیتال مقاومت سختی پیش روی خود ندارد. از طرفی اما، عده‌ای دیگر معتقدند روند صعودی بیت کوین ممکن است در ادامه با سقوط موقت همراه شود. پیش تر گفته شده بود، بازار ارزهای دیجیتال روند صعودی خود را آغاز کرده است. در همین حین ارزش کل وجوه قفل شده در پروتکل‌های امور مالی غیرمتمرکز (DEFI) و افزایش درآمد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApp) نیز نوید احیای مجدد حوزه دیفای را می‌دهد.