شهرخبر

حکمتیار: آمریکا بخشی از پول‌های چاپ شده را در اختیار «جبهه مقاومت» قرار می‌دهد

حکمتیار: آمریکا بخشی از پول‌های چاپ شده را در اختیار «جبهه مقاومت» قرار می‌دهد

رئیس حزب اسلامی در افغانستان مدعی شد که آمریکا با چاپ پول، بخشی از آن را در اختیار «جبهه مقاومت و آزادی» قرار می‌دهد که برای افغان‌ها نگران کننده است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «گلبدین حکمتیار» رئیس حزب اسلامی در افغانستان اعلام کرد که «آمریکا پس از چاپ پول افغانی بخش عمده‌ای از آن را در اختیار جبهه مقاومت و جبهه آزادى خود خوانده قرار خواهد داد و آنها ابزار اجنبی خواهند شد».

به گزارش اسپوتنیک، وی افزود که این اقدام آمریکا سبب نگرانی شدید افغان‌ها شده است.

حکمتیار در نمازجمعه کابل گفت که قرار بود این موضوع در نشست احتمالى هیئت آمریکا با هیئت طالبان در قطر نهایی شود.

رئیس حزب اسلامی اظهارداشت که براى مردم افغانستان طرف شدن در بحران اوکراین نادرست است و چاپ پول در آمریکا نیز دو اشتباه بزرگ و جبران ناپذیر است که نباید انجام شود.

وی تاکید کرد که «پذیرش چاپ پول در آمریکا مانند تسلیم شدن به بدترین شرط واشنگتن و تکرار تجربه بد حکومت ائتلافى به رهبرى استاد ربانى است.»

حکمتیار همچنین لغو دیدارهای مقامات آمریکا با طالبان در قطر در پی مسدود شدن مدارس دخترانه را جانبدارانه عنوان کرد و گفت که «آمریکا در گذشته نیز چند بار و با تمسک به بهانه‌هاى نادرست و جعلى؛ چنین کرد و مذاکرات را به گونه‌ یک‌جانبه و غیرمترقبه متوقف کرد اما دو باره آغاز کرد.»

رئیس حزب اسلامی اظهارداشت که قطع مذاکرات دلیل دیگری نیز دارد که به سفر ناگهانى و هم‌زمان وزیر خارجه چین و نمایندهی خاص پوتین براى افغانستان نیز ارتباط مستقیم دارد.

انتهای پیام/.