شهرخبر

مهدوی کیا: تیم ملی امید از رقبایش عقب است

مهدوی کیا: تیم ملی امید از رقبایش عقب است

سرمربی تیم ملی امید گفت: متاسفانه از رقبا عقب هستیم ولی واقعا بازیکنان با کیفیتی در تیم ملی امید داریم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مهدی مهدوی کیا پس از پیروزی 3 بر یک تیم امید مقابل پرسپولیس گفت: اردوی کوتاه مدتی را با بچه‌های زیر 21 سال برگزار کردیم. هدفمان سرمایه گذاری روی بچه هایی است که می توانند در المپیک بازی کنند. خداراشکر اردوی خیلی خوبی بود. تمرینات منظمی داشتیم. دو بازی خیلی خوب انجام دادیم و بچه ها خوب کار کردند. کم کم به اهدافمان نزدیک می شویم اما از رقبایمان خیلی عقب هستیم.

او گفت : همین الان که اینجا هستیم، در امارات و کنار گوش ما با حضور 12 تیم و همه تیم هایی که در مرحله نهایی حضور دارند، برگزار می‌شود اما ما نیستیم. بچه های ما به جز 3 بازی که در تاجیکستان انجام دادیم، اصلا تجربه بین المللی ندارند. متاسفانه از این نظر از رقبا عقب هستیم ولی واقعا بازیکنان با کیفیتی داریم. اگر امکانات و بازی های تدارکاتی بیشتری داشته باشیم قطعا این بچه ها حرف های زیادی برای گفتن دارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سرمربی تیم ملی امید در خصوص اینکه قرار بود این بازی در ورزشگاه آزادی برگزار شود اما محل انجام آن تغییر یافت، گفت: نمی دانم. گفتند مشکلاتی وجود دارد. مشکلات مالی بود. من در جریان نیستم. 

مهدوی کیا در مورد اینکه آیا امکانات برای تیم ملی امید فراهم است، گفت: امکاناتی که هست؛ زمین تمرین خیلی خوب داریم. هتل در اختیارمان است و تمرینات منظمی انجام می ‌دهیم ولی بازی های تدارکاتی می خواهیم. این بازیکنان جوان هستند و در باشگاه هایشان بازی نمی کنند. 95درصد آن ها در باشگاه هایشان ذخیره هستند و در حد 5 یا 10دقیقه بازی می کنند. از شرایط بازی تقریبا به دور هستند و به بازی تدارکاتی نیاز داریم.

او گفت: متاسفانه وقت هم نداریم. برنامه ریزی به صورتی است که قرار است لیگ دیرتر تمام شود.  باشگاه ها هم به بازیکنانشان نیاز دارند. باید تعاملی داشته باشیم که بتوانیم اردوهای بیشتری برگزار کنیم. لازم است که این بچه ها با هم سن و سال هایشان بازی کنند. بازی ملی خیلی متفاوت از بازی دوستانه ای است که با تیم های باشگاهی انجام می دهیم. فعلا متاسفانه از رقبا عقبیم ولی استعدادهای خیلی خوبی داریم. کارمان را جلو می بریم و امیدواریم اتفاقات خوبی بیفتد.

سرمربی تیم ملی امید در خصوص اینکه آیا بازیکنان این تیم توانایی دارند که اهداف کادرفنی را در زمین پیاده کنند، گفت: رفتن به المپیک کار ساده ای نیست. اگر ساده بود 50 سال طول نمی کشید. اگر نسل ها را مقایسه کنیم؛ در دوره های قبلی همه بازیکنان در باشگاه هایشان فیکس و تعیین کننده بودند. الان از این بازیکنان زیر 21 سال یکی دوتا در باشگاهشان فیکس هستند. این کار ما را خیلی مشکل می کند ولی به این جوان ها اعتقاد دارم. خوشبختانه فراگیری آن ها خیلی بالاست و در زمین تمرینات را اجرا می کنند. اگر اردو و بازی تدارکاتی بیشتر داشته باشیم قطعا به اهدافمان نزدیک می شویم.

او گفت: کار خیلی سختی است چون  تیم هایی مانند ژاپن، کره جنوبی، امارات و قطر از ما خیلی جلوتر هستند. آن ها سال هاست که برنامه ریزی می کنند و تدارک می بینند. فکر می کنم قطر در این دو سه سال گذشته حداقل 20 بازی انجام داده اما ما همان سه بازی تاجیکستان را داشتیم. با اینحال از نظر استعدادی به این بچه ها ایمان دارم.

مهدوی کیا در مورد اینکه به مراسم قرعه کشی جام جهانی دعوت شده، گفت: اولا خیلی خوشحالم که تیم ملی صعود خیلی خوبی به جام جهانی داشت. به مردم، جامعه ورزش، فوتبال، کادرفنی و بازیکنان تیم تبریک می گویم. امیدوارم بتوانیم بازی های خوبی هم در جام جهانی انجام بدهیم. کار خیلی سخت است. بهترین تیم ها به جام جهانی می آیند. من به عنوان سفیر فیفا در 5-6 سال گذشته چند سفر به قطر داشتم. در مراسمات مختلف بودم و اینجا هم دعوت کردند. امیدوارم ایران قرعه خوبی داشته باشد. البته هر قرعه ای سخت است چون بهترین تیم ها می آیند. برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم.

251254