شهرخبر

زیبایی حیرت انگیز پوست صورت با ماسک موز + دستور

کارگر آنلاین|موز میوه ای است که خواص بسیار زیادی برای زیبایی و جوانسازی پوست صورت دارد. برای استفاده از این مزایا باید موز را با مواد طبیعی دیگر ترکیب و ماسک خانگی درست کنید.

چندین مزیت ماسک صورت موز عبارتند از :

ماسک صورت موز
9 تا از بهترین ماسک های خانگی موز
1. ماسک صورت موز و جو دوسر

جو دوسر به عنوان یک اسکراب برای از بین بردن سلول های مرده پوست عمل می کند و شیر به همراه موز ، به خوبی پوست را مرطوب می کند و رطوبت و درخشش لازم را به آن می بخشد.

مواد لازم :

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا موز را به خوبی له کنید و سپس جودوسر را به آن بیفزایید تا یک ترکیب غلیظ به دست آورید.

صورتتان را بشویید و بعد ماسک به دست آمده را با انگشت های تمیز به تمام صورت تان اعمال کنید و بعد از 10 تا 15 دقیقه با آب شستشو دهید و در نهایت بعد از خشک کردن با یک حوله نرم، از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

این ماسک را دوبار در هفته تکرار کنید.
2. ماسک صورت موز و عسل

این ماسک به درخشش ، آبرسانی و مرطوب کنندگی پوست کمک می کند و همچنین دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی می باشد.

مواد لازم :

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا موز را له کرده و با عسل به خوبی هم بزنید تا زمانی که ترکیبی یکدست و بدون هیچ گونه بافت اضافی حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را با انگشتان تمیزتان به آرامی ، به مدت 2 دقیقه ماساژ دهید و بعد از 15 دقیقه با آب شستشو دهید و بعد با حوله نرم خشک کنید و در نهایت از یک مرطوب کننده مناسب در سراسر پوستتان استفاده نمایید.

این ماسک را دوبار در هفته برای گرفتن بهترین نتیجه تکرار کنید.

ماسک موز و عسل
3. ماسک صورت موز و زردچوبه

ترکیب زردچوبه و موز به درخشندگی پوست کمک خواهد کرد و همچنین به دلیل خواص ضد باکتریایی به سلامت پوست کمک می کند.

مواد لازم :

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا موز را به خوبی له کنید و سپس زردچوبه را به آن بیفزایید تا زمانی که ماسکی یکدست حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را روی تمام صورتتان اعمال کنید و بعد از 20 تا 30 دقیقه که کاملا خشک شد با آب شستشو دهید و با یک حوله نرم خشک کنید و از یک مرطوب کننده مناسب استفاده نمایید.

می توانید این ماسک را برای گرفتن بهترین نتیجه هر روز تکرار کنید.
4. ماسک صورت موز و آووکادو

آووکادو و موز حاوی ویتامین ها و مواد معدنی بسیار زیادی هستند و در ترکیب با یکدیگر به رطوبت رسانی و تغذیه پوست کمک می کنند و باعث از بین بردن جای آکنه نیز خواهند شد . این ماسک همچنین دارای خواص ضد پیری و ضد چروک است.

مواد لازم :

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا موز و آووکادو را له کنید و به خوبی با یکدیگر مخلوط نمایید تا زمانی که ترکیب یکدست حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را روی تمام صورت تان اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه که خشک شد ، با آب شستشو دهید و با یک حوله نرم خشک کنید و در نهایت از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

این ماسک را هر شب قبل از خواب تکرار کنید.

ماسک موز و آووکادو
5. ماسک صورت پاپایا و موز

پاپایا برای درمان جای زخم عالی است . موز نیز باعث هیدراته شدن و مرطوب رسانی و تغذیه رسانی و تمیز کردن پوست خواهد شد.

ترکیب این دو با یکدیگر برای از بین بردن جای آکنه و لکه های تیره و روشن کنندگی پوست عالی است.

مواد لازم :

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا پایا و موز را به خوبی له کنید و هم بزنید تا زمانی که ترکیبی یکدست حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را با انگشتان خود به آرامی روی سرتاسر پوست تان ماساژ دهید و بعد از 15 تا 20 دقیقه با آب بشویید و با یک حوله نرم خشک کنید و در نهایت از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

برای گرفتن بهترین نتیجه ، هر روز این ماسک را تکرار نمایید.
6. ماسک صورت موز و ماست

ماست به کوچک کردن و سفت شدن منافذ باز صورت کمک می کند . آب پرتقال نیز به جوان سازی سلول های پوست کمک می کند.

مواد لازم :

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا موز را له کنید و با کشک یا ماست مخلوط کنید تا ترکیبی غلیظ و یکدست حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را به تمام صورت خود اعمال کنید و بعد از 5 دقیقه ماساژ دادن ، 15 دقیقه استراحت دهید و با آب شستشو دهید و زمانی که کاملا خشک شد با آب شستشو دهید ، با یک حوله تمیز خشک کنید و در نهایت از ماسک مرطوب کننده مناسب استفاده نمایید.

این ماسک را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید.

ماسک موز و ماست
7. ماسک صورت موز و روغن زیتون

روغن زیتون یک مرطوب کننده عالی است که در ترکیب با موز برای درخشندگی نتیجه فوق العاده ای خواهد داشت و به هیدراته شدن پوست کمک می کند.

مواد لازم :

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا موز را له کنید و بعد با روغن زیتون ترکیب نمایید و سپس ماسک به دست آمده را روی تمام صورت تان اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه که خشک شد ، ابتدا با آب گرم شستشو دهید تا منافذ باز شود و سپس با آب سرد شستشو دهید تا منافذ بسته شود و بعد ، از یک حوله نرم به آرامی برای خشک کردن استفاده کنید و در آخر از مرطوب کننده مناسب پوستتان استفاده نمایید.

این ماسک را برای گرفتن بهترین نتایج هر روز تکرار کنید.
8. ماسک صورت موز و تخم مرغ

زرده های تخم مرغ رطوبت لازم را به پوست می دهند و آن را به خوبی هیدراته نگه می دارند ، در حالی که سفیده تخم مرغ به سفت شدن منافذ کمک می کند و همچنین روغن اضافی را از بین می برد.

مواد لازم:

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا موز را به خوبی له کنید و بعد زرده تخم مرغ را به آن بیفزایید ، به قدری هم بزنید تا زمانی که ترکیبی یکدست و بدون بافت اضافی حاصل شود و سپس آن را روی تمام صورت تان اعمال کنید و بعد از 20 تا 30 دقیقه با آب شستشو دهید ، با یک حوله نرم خشک کنید و از یک مرطوب کننده مناسب استفاده نمایید.

این ماسک را دوبار در هفته برای گرفتن بهترین نتیجه تکرار کنید.
9. ماسک صورت موز و شیر

این ماسک به سفیدشدن پوست کمک می کند و باعث به وجود آمدن پوستی یکنواخت می شود. این ماسک سلول های مرده پوست را از بین می برد و آفتاب سوختگی را نیز تسکین می دهد.

مواد لازم :

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا موز را به خوبی له کنید و سپس شیر را کم کم به آن بیفزاید ، به خوبی هم بزنید تا زمانی که ترکیبی یکدست حاصل شود و سپس با انگشتان تمیز آن را به تمام پوست صورتتان اعمال کنید و بعد از 5 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید ، با یک حوله نرم خشک کنید و در نهایت از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

این ماسک را هر روز تکرار کنید.