شهرخبر

اگه ریزش مو داری، این شانه رو به موهات نزن

کارگر آنلاین| یکی از مهم ترین نکاتی که برای مراقبت از مو باید رعایت کنید انتخاب شانه مناسب است. برخی شانه ها می توانند عامل ریزش موی شما باشند.

شانه های دندانه کوچک و سفت ممنوع

برای موهای ضعیف ریزش دار، از شانه های دندانه کوچک و سفت استفاده نکنید. برس ها و شانه ها باید دندانه های فاصله دار داشته باشند. شانه هایی که دندانه های آن ها خیلی به یکدیگر چسبیده است، باعث شکنندگی و کشیدن موهای تان می‌ شود. مهم تر از همه این که بعد از شستن مو ها باید دقت کنید که هرگز از آن ها استفاده نکنید، زیرا در آن زمان مو مستعد شکنندگی است.

شانه دندانه ریز
راه مراقبت از موهای ضعیف و ریزش دار

عوامل مختلفی هستند که در سلامتی مو نقش دارند. موی نازک همیشه به خاطر اشتباه مراقبتی اتفاق نمی‌ افتد و دلایل دیگری هم هستند که عامل ایجاد موی نازک می باشند. بعضی از محصولات مو یا بعضی از مواد شیمیایی، استرس، بعضی از دارو ها، رژیم غذایی و بالا رفتن سن، همگی می تواند عاملی برای کاهش حجم مو باشد. ریزش 50 تا 100 عدد تار مو در طول روز طبیعی است. اگر دست تان را به روی موهای تان بکشید، فقط باید 20 عدد مو اضافه تر روی دست تان بیاید.
موهایتان را به درستی بشویید

وقتی که می خواهید از موهایتان مراقبت کنید، باید دقت داشته باشید که موها را درست بشویید. همچنین باید حواس تان را جمع کنید که هر روز به موهایتان شامپو نزنید، زیرا باعث فشار زیاد به فولیکول های آن می شود. از ماسک و نرم‌کننده باکیفیت استفاده کنید که متناسب با نوعِ موهای تان باشد.

شستن موها
استفاده از لوازم حرارتی را کاهش دهید

بسیار مهم است که در کنار استفاده از شانه های مناسب، اعمال حرارت به موهایتان را هم کاهش دهید، زیرا باعث آسیب به مو می شود و آن را ضعیف و شکننده خواهد کرد.