شهرخبر

کشف بیش از ۲۰۱۲ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در واپسین روزهای سال ۱۴۰۰

فرمانده قرارگاه نوروزی پلیس امنیت اقتصادی (امین) از اجرای طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز و کشف بیش از ۲ هزار و ۱۲ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در سطح کشور خبر داد.

کشف بیش از ۲۰۱۲ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در واپسین روزهای سال ۱۴۰۰

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، سردار غلامرضا رضائیان دراین باره گفت: به مناسبت فرار رسیدن عید نوروز، شناسایی و انهدام شبکه های قاچاق و ناامن نمودن مبادی ورودی و خروجی، محل های دپو و توزیع کالای قاچاق، در قالب طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز از نیمه دوم اسفند ۱۴۰۰ در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی در سطح کشور قرار گرفت و کماکان تا پایان ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی در این مرحله از طرح با اشراف اطلاعاتی، نظارت های سیستمی، بررسی های اسنادی و میدانی محل دپو، انبارها و صاحبان کالاهای قاچاق را شناسایی کردند.

 فرمانده قرارگاه نوروزی پلیس امنیت اقتصادی (امین) تصریح کرد: ماموران در بازرسی از انبارها و محل دپو کالا، انواع کالای قاچاق از قبیل: کالاهای اساسی و ضروری، لوازم منزل، لوازم آرایشی و بهداشتی، دارو، لوازم یدکی خودرو و مواد خوراکی، کیف و کفش، سوخت و فرآورده های نفتی قاچاق و خارج شبکه توزیع همچنین مقادیر قابل توجهی کالای ممنوعه و... را طی هفته اخیر کشف کردند.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار رضائیان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالاها و مشتقات نفتی مکشوفه را بیش از ۲۰۱۲ میلیارد ریال برآورد داشتند اضافه کرد: در این راستا ۱۶۹۲ متهم به همراه ۶۹۹ انواع خودروی سبک و سنگین قاچاق بر توقیف که پس از تشکیل پرونده متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی و خودروها روانه پارکینگ شدند.