شهرخبر

اقراریان: فقط بخشی از حکم کمیسیون ماده ۱۰۰ درباره پالادیوم اجرا شد

اقراریان: فقط بخشی از حکم کمیسیون ماده 100 درباره پالادیوم اجرا شد

عضو شورای شهر تهران گفت: با اهتمام و پیگیری شهردار منطقه یک و با همکاری و همراهی دستگاه قضا و ناجا، شاهد بودیم بخشی از رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ در ارتباط با مجموعه تجاری پالادیوم اجرا شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی اقراریان در جریان پنجاه و چهارمین جلسه شورای شهر تهران ضمن قدردانی از تلاش‌های سربازان امام زمان در مجموعه وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه اظهار کرد: بابت اقدامات اخیر این دو مجموعه در مرزهای شرقی کشور و همچنین خنثی‌سازی توطئه‌ها علیه تأسیسات هسته‌ای کشور قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به تذکرش در ارتباط با اجرا شدن احکام کمیسیون ماده 100، گفت: خوشبختانه با اهتمام و پیگیری شهردار منطقه یک و با همکاری و همراهی دستگاه قضا و ناجا، شاهد بودیم بخشی از رأی کمیسیون ماده 100 در ارتباط با مجموعه تجاری پالادیوم اجرا شد. البته در دو سه هفته گذشته نیز اقدام مشابهی توسط شهرداری منطقه 5 صورت گرفت و این تجربه‌ها نشان می‌دهد که اگر قرار است احکام کمیسیون ماده 100 اجرا شود باید با تخلفات دانه‌درشت نیز برخورد جدی صورت گیرد.

اقراریان با اشاره به برخورد مدیریت شهری در این دوره با تخلف دانه‌درشت‌ها گفت: به دلیل اینکه این افراد از رانت قدرت و ثروت برخوردار بوده و در سال‌های گذشته در حاشیه امن قرار گرفته‌اند این برخوردها می‌تواند موثر باشد و ان‌شاءالله این رویه در سایر مناطق در ارتباط با اجرا شدن احکام کمیسیون 100 اجرا شود.

به گزارش تسنیم، نرجس سلیمانی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروز گفت: این فرصت خوبی‌ست تا شهرداری تهران نسبت به تعمیر و بازسازی پله‌های برقی مستهلک در مکان‌های پرتردد اقدام کند.

وی همچنین در ارتباط با بودجه 1401 دولت گفت: این بودجه در نهایت در مجلس تصویب و برای تأیید نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است که در بودجه سال آینده دولت 5 ردیف ویژه برای نوسازی، حمل و نقل داخل شهری تأکید شده است که پیشنهاد می‌شود شهرداری تهران به آن دقت کنند و پیگیر این موضوع باشند.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به تذکر مطرح شده از سوی نرجس سلیمانی گفت: این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد البته اخیراً وزارت کشور نیز اعلام کرده که قرار است دو هزار دستگاه اتوبوس تأمین و خریداری  شود و داخل کشور مونتاژ کند و در اختیار شهرداری‌ها قرار بگیرد.

وی گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده قرار است هزار دستگاه از دو هزار دستگاه اتوبوس واگذار شده به تهران واگذار شود که بنده دیروز تماس تلفنی با معاون وزیر کشور داشتم و اعلام کرد که هنوز شهرداری قرارداد مورد نظر را با وزارت کشور منعقد نکرده است. البته بنده پیگیری کردم و آقای زاکانی اعلام کرد که موضوع را اعلام کرده و به آقای فلاح برای پیگیری این مسئله دستورات لازم را داده است اما نکته‌ای که اینجا مهم است اینکه اگر دیر بجنبیم قاعدتاً این اتوبوس‌ها به سایر شهرها واگذار خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر هزار دستگاه اتوبوس جدید در اختیار سیستم حمل و نقل عمومی پایتخت قرار بگیرد.

انتهای پیام/