شهرخبر

بهزاد داداش زاده: حامدلک هم به وضعیت بیرانوند دچار شد

استقلالی ها برای دربی به دلشان صابون نزنند/ باخت در دربی پرسپولیس را به حاشیه می‎برد/ خرید یحیی در نیم فصل اشتباه بود

گلزن اسبق پرسپولیس به استقلال گفت: دربی با همه مسابقات دیگر فرق دارد و اصلاً برنده اش را نمی توان از جایگاه جدول پیش بینی کرد.

استقلالی ها برای دربی به دلشان صابون نزنند/ باخت در دربی پرسپولیس را به حاشیه می‎برد/ خرید یحیی در نیم فصل اشتباه بود
خبرورزشی -

بهزاد داداش زاده که سابقه بازی در هر دو تیم پرسپولیس و استقلال را در کارنامه فوتبالی اش دارد در گفتگو با خبر ورزشی، درباره شرایط این روزهای تیم پرسپولیس و بازی پیش روی این تیم مقابل استقلال اظهاراتی را مطرح کرد.

بازی پرسپولیس مقابل نفت مسجد سلیمان را دیدید؟

کاملا مشخص است که هنوز این تیم(پرسپولیس) آن آرامش سال گذشته اش را ندارد. شاید یحیی گل محمدی برنامه خاصی برای دربی دارد که خواسته با تغییر و تحولاتی که در تیم ایجاد کرده دستش را برای استقلال رو نکند. ولی به طور کلی مشکلاتی در این تیم وجود دارد که هنوز نتوانسته اقتدار و شایستگی اش را به رخ رقبایش بکشد. حالا هم با یک اختلاف ۶ امتیازی با استقلال به دربی رسیده و قطعا فقط باید برنده شود. چون مساوی هم به نفع استقلال است ولی اگر پرسپولیس در این بازی ببازد ممکن است به حاشیه برود.

چه تدبیری می توان برای شرایط فعلی پرسپولیس انجام داد؟

بازی استقلال و پرسپولیس یک بازی روحی روانی است متاسفانه پرسپولیس در این هفته ها خیلی خوب حمله می‌کند و در نیمه اول گل هم می زند ولی با این ذهنیت که حالا گل زدیم و برگردیم دفاع کنیم، عقب می نشیند. اصلاً چنین سبک فوتبالی به پرسپولیس نمی آید ما مقابل نساجی هم دو گل زدیم بعد برگشتیم و چسبیدیم به دروازه خودمان. البته در آن بازی حامد لک نجاتمان داد ولی همین بازیکن جلوی صنعت نفت شرایط همیشگی اش را نداشت. در کل روز پرسپولیس هم نبود ولی در مجموع شرایط پرسپولیس و استقلال از یک نظر با هم تفاوت دارند.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

استقلال با کمترین مشکلات کارش را می کند و در صدر جدول است. نه مشکل مالی دارد نه مدیریتی. تازه مدیریتش حمایت هم می‌کند. کادرفنی بی‌حاشیه دارد اما پرسپولیس همه اینها را دارد ولی فقط بی پولd است  که این تیم را اذیت می‌کند. به نظرم اگر کار مدیریت در این شرایط به جای مهاجم یک دروازه بان ششدانگ می آورد بهتر بود.

چطور؟

وضعیت امروز حامد لک مثل زمانی شده که علیرضا بیرانوند در پرسپولیس تنها بود و چون رقیبی نداشت افت کرد. الان هم باید یک دروازه بان خوب به پرسپولیس بیاورند تا حامد لک به روزهای اوجش برگردد.

استقلالی ها برای دربی به دلشان صابون نزنند/ باخت در دربی پرسپولیس را به حاشیه می‎برد/ خرید یحیی در نیم فصل اشتباه بود

شما بارها در دربی بازی کرده‌اید. وضعیت این بازی را تا چه اندازه با سایر مسابقات متفاوت می دانید؟

به طور کلی این بازی متفاوت است و هیچ ربطی هم به بالا یا پایین بودن در جدول ندارد. همه بازیکنان دوست دارند در ترکیب اصلی باشند و یا جزو بازیکنان تعویضی قرار بگیرند. دوست دارند گل بزنند تا اسمشان در تاریخ ثبت شود. بازیکنی که در دربی به میدان برود یعنی پخته شده که توانسته در سخت ترین بازی فصل حضور داشته باشد. امیدوارم پرسپولیس در دربی بازی را ببرد. چون بیشتر از استقلال به این برد نیاز دارد و از نظر روحی روانی به تیم کمک می کند.

خیلی ها معتقدند چون استقلال با ۶ امتیاز در صدر جدول است دربی را می برد؟

اصلاً به این چیزها نیست و بی خود به دلشان صابون نزنند. یک مثال برایتان می زنم. در دی ماه سال ۷۰ و در باشگاه های تهران ما با استقلالی بازی داشتیم که تقریباً همه نفراتش در تیم ملی بودند ولی ما فقط ۳ ملی پوش داشتیم. علی پروین سرمربی ما نگران این بود که ما بد نبازیم. آن زمان همه می گفتند استقلال ما را با ۶ یا ۷ گل شکست می‌دهد. ما فقط حمید درخشان را داشتیم با فرشاد پیوس، ناصر محمدخانی و جمشید شاه محمدی ولی اینقدر خوب بازی کردیم که خود من در دقیقه ۷۱ تک به تک را زدم وسط دست های عابدزاده و بازی بدون گل مساوی تمام شد. علی پروین آخربازی باورش نمی شد که ما مساوی گرفته ایم.

در شرایط فعلی وجه مشترک دو تیم پرسپولیس و استقلال چیست؟

وجه مشترک این دو تیم در آستانه دربی فقط یک چیز است و آن هم اینکه هیچ یک دوست ندارند ببازند.