شهرخبر

بازگشت "دورهمی" به چهره‌ها/ کار سخت مهران مدیری در رقابت با احسان علیخانی و رامبد جوان

بازگشت "دورهمی" به چهره‌ها/ کار سخت مهران مدیری در رقابت با احسان علیخانی و رامبد جوان

تهیه‌کننده "دورهمی" در حالی از جزئیات این برنامه در ایام نوروز می‌گوید که تیزر این برنامه چهره‌هایی را نشان می‌دهد که مثلِ گذشته با مهران مدیری گفت‌و‌گو می‌کنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، درباره رسیدن یا نرسیدنِ "دورهمی" به کنداکتور عید نوروز بحث‌های بسیاری مطرح شد. 

پیگیری‌ها نشان می‌داد دست‌اندرکاران شبکه نسیم از مهران مدیری و گروه "دورهمی" خواسته بودند رویکردهای جدید محتوایی و فرمی را در فصل جدید خودش داشته باشد و حتی به نظر می‌رسید این برنامه خودش را برای ماراتن ماه رمضان آماده کند.

اما تیزر منتشر شده و اعلام تهیه‌کننده برنامه حاکی از عیدانه‌ای با چهره‌ها است. در این ویدئو مهران غفوریان، میرطاهر مظلومی، سروش جمشیدی، ساعد هدایتی، کمند امیرسلیمانی و سعید پیردوست دیده می‌شوند.

شبکه نسیم , صدا و سیما , عید نوروز , مهران مدیری , برنامه تلویزیونی دورهمی ,

 ناصر قدیرکاشانی تهیه‌کننده این مجموعه متنی را در صفحه شخصی خود قرار داد که به توضیح مجموعه نوروزی «دورهمی» می‌پردازند.

او در این متن اشاره کرده که "این برنامه با حضور چهره‌های محبوب شامل هنرمندان، بازیگران، خوانندگان، قهرمانان ورزشی و … تولید شده که در این فصل به همراه هفت نفر از نزدیکان خود شامل اعضای خانواده، دوستان، همکاران و… به عنوان شرکت‌کننده در برنامه حضور یافته‌اند.

در این فصل رویکرد تولیدکنندگان برنامه استفاده از نظرات مخاطبین برای ایجاد لحظاتی شاد و مفرح و کاملاً متفاوت با فصل قبل بوده که در این راستا برنامه با محوریت دورهمی و در کنار آن گفت‌و‌گوی مجری برنامه مهران مدیری با میهمانان همراه با طرح تعدادی سؤال طراحی و تولید شده که این پرسش و پاسخ‌ها با لحظاتی بسیار شاد همراه است."

به نظر می‌رسد استقبال ضعیف از فصل گذشته "دورهمی" باعث شده تا سازندگان برای به‌دست آوردن اقبالِ گذشته و عقب نماندن از رقابت با دیگر رقبای نوروزی خصوصاً "خندوانه" به این قالب گفت‌وگو مهران مدیری با میهمانان برگشته‌اند.

همان‌طور که تهیه‌کننده "دورهمی" اعلام کرده "سؤالات در این فصل از حالت تخصصی خارج شده و در سطح اطلاعات عموم جامعه طراحی شده که برای همه بینندگان در سراسر کشور جذاب و قابل پاسخگویی باشد و ضمن بالا بردن سطح اطلاعات عمومی، با پاسخگویی به سؤالات در منزل، بینندگان از سطح معلومات خود مطلع شوند."

استفاده دوباره از چهره‌ها نشان از آن دارد که "دورهمی" ناگزیر است برای حفظ بِرند خودش، به هر قیمتی در میدان رقابت بماند. به جای ایده‌پردازی و ایجاد اتفاقی جدید، "دورهمی" کماکان به همان مُدلِ گفت‌وگویی با محوریت مهران مدیری و میهمانانش پایبند است.

پیش از این رامبد جوان خبر از تدارک ویژه عید نوروزی داده بود. قرار است همچون سال قبل برنامه‌ای در روز تحویل سال هم داشته باشد.

اما شبکه نسیم سری جدید "شوتبال" که در حال آماده‌سازی دکور است را نیز احتمالاً در ایام نوروز خواهد داشت. اگر فرآیند آماده‌‌سازی طولانی‌تر شود، پخش به ماه رمضان موکول می‌شود.

قرار است سری جدید «تهمتن» نبز پخش شود.

«تهمتن» با رقابت ورزشکاران در چالش‌های ورزشی سنگین با به کار بردن ذکاوت و قدرت بدنی با تأکید بر روحیه پهلوانی پیش می‌رود. رضا نصیری بعد از تجربه چند فصلِ «کودک‌شو» این برنامه را تهیه‌ می‌کند و آیدین ختایی و بهداد سلیمی آن را اجرا می‌کنند. 

باید دید مهران مدیری و "دورهمی" با چهره‌ها می‌تواند رقیبِ "عصر جدید"، "خندوانه" و دیگر برنامه‌های شبکه نسیم و نوروزی تلویزیون شود؟ 

پبگیری‌ها نشان می‌دهد "خندوانه" و "دورهمی" در ماه رمضان هم حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/