شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#فوتبال#صدور مجوز#AFC#فوتبال آسیا

کاظم اولیایی: باید استاندارهای فوتبال حرفه‌ای را رعایت کنیم

می خواستند کمیته صدور مجوز را از مسیرش خارج کنند/ درباره جزئیات ماجرا نمی توانم حرف بزنم/ با این روش هرگز موفق نمی شویم

کاظم اولیایی عضو کمیته صدور مجوز کنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به رای AFC مبنی بر تعلیق این کمیته واکنش جالبی دارد.

کاظم اولیایی
خبرورزشی -

کاظم اولیایی عضو کمیته صدور مجوز حرفه ای باشگاه ها در باره خبری که در سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر و در آن قید شده بود که کمیته حرفه‌ای سازی فوتبال ایران تعلیق شده، سخن گفت. بخش هایی از مصاحبه اولیایی را در ادامه می خوانید:

*به هر حال برخی از اتفاقات غیرلازم و برخی از کوتاهی ها احتمالا باعث این تصمیم بوده اما فعلا تا جزییات این موضوع مشخص نشود من اظهار نظر خاصی نمی‌توانم در این زمینه بکنم.البته او به مرور می‌پذیرد که کار کمیته لایسنسینگ در ایران بسته به شرایط ایرادهای بزرگی داشته است.

*انشاالله که مسئولین امر بررسی کنند و نواقص را اعلام کنند. من نمی‌توانم هیچ اظهار نظری کنم. الان باید منتظر بمانیم و ببنیم جزییات چه بوده و چه تضادی در تصمیم گیری ها وجود داشته است.

*برای هر دوره به هر فرد مسئولیت داده می‌شود و ثابت نیست. درباره این زمینه با توجه به اتفاقاتی که افتاده باید فکر کنم و جواب بدهم.

*سختی کار این است که اگر ما می‌خواهیم ورچارچوب‌ قانون حرکت کنیم در درجه اول باید خودمان را توجیه کنیم که ما قرار است در چارچوب قانون حرکت کنیم نه به میل وزیر و وکیل و رییس هیئت ها. این کار در ایران کار سختی است اما امسال بالاخره کمیته بدوی این کار را کرد؛ حتی برداشت های مختلفی بود اما سه باشگاه الزامات AFC را داشتند و ما سه باشگاه را تایید کردیم و بقیه فراهم نکرده‌اند. این اتفاق نظر در کمیته صدور مجوز حرفه‌ای وجود داشت.

*در هر صورت نجات فوتبال حرفه‌ای در گروی این است که ما استاندارهای فوتبال حرفه‌ای را رعایت کنیم.‌ ممکن است در داخل کشور با توبمیری و من بمیرم  مسائل را حل کنیم اما در مسائل بین المللی با این روش موفق نمی‌شویم. در سطح بین المللی باید تابع قوانین بین المللی که پذیرفته‌ایم عضو آن باشیم حرکت کنیم. ما ۷۰ سال قبل عضو فیفا شده‌ایم و ماده ۹ قانون مدنی می‌گوید که ما وقتی ما رسما عضو یک تشکیلات بین المللی می‌شویم، باید ضوابط آن را هم بپذیریم. پس اگر عضو هستیم باید استانداردها و ضوابط را رعایت کنیم.

*ما خیلی از اطلاعاتی که در کمیته ها تصمیم گیری می‌شد به موقع و به جا اعلام نکردیم و سعی می‌کردیم با رضایت بعضی، کار کنیم. بعد از تصمیم گیری، جلسات غیر لازم تشکیل می‌شد و حرف های غیر لازم زده می‌شد و عملا می‌خواستند که صدور مجوز را از مسیرش خارج کنند.