شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#روسیه#اوکراین#انگلیس#رئیس‌جمهور

ببینید | زلنسکی: روسیه را یک کشور تروریستی معرفی کنید | تسلیم نمی شویم

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در پارلمان انگلیس گفت: از روز چهارم جنگ، ما شروع به اسارت گرفتن روس ها کردیم و آنها را تحت هیچ شکنجه ای قرار ندادیم و با آنها با انسانیت رفتار کردیم.

زلنسکی

به گزارش همشهری آنلاین، رئیس‌جمهور اوکراین افزود: در روز ششم، موشک‌های روسیه به محلی که نازی‌ها هزاران نفر را کشتند، اصابت کرد. در روز نهم ما شروع به دریافت حمایت ناتو کردیم، اما نه به اندازه‌ای که می خواستیم. در یازدهمین روز جنگ، شهرها و بیمارستان‌ها با موشک‌های روسی بمباران شدند.

زلنسکی گفت: تلفات ارتش روسیه از ۱۰‌هزار نفر فراتر رفت که یک ژنرال روسی نیز در میان آنها دیده می شود. نیروهای روسی شهر ماریوپول را محاصره کرده و اجازه ورود مواد غذایی به شهر را نمی دهند. اوکراینی‌ها نمی‌خواستند قربانی این جنگ شوند.

رئیس‌جمهور اوکراین ادامه داد: اکنون سوال این است که باشیم یا نباشیم و پاسخ این است که بله خواهیم بود. تن به ذلت نمی دهیم، تسلیم نمی شویم، تا آخرین نفر در زمین، دریا و هوا می جنگیم. فشار تحریم ها بر روسیه را افزایش دهید، آن را به عنوان یک کشور تروریستی معرفی کنید و امنیت آسمان ما را تامین کنید./اسکای نیوز