شهرخبر

فوری/ تجمع گسترده بازنشستگان در اعتراض به تکمیل نشدن متناسب‌سازی+ عکس

کدخبر: 480865
بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی، امروز (یکشنبه/۱۵ اسفند) در شهرهای مختلف تجمع کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی که به نحوه‌ی اجرای همسان‌سازی مستمری‌های خود، کسر سرانه درمان از مستمری، اعمال نشدن ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی متناسب با هزینه‌های زندگی اعتراض دارند، امروز (یکشنبه/۱۵ اسفند) در شهرهای مختلف تجمع کردند. 

معترضان، خواهان استمرار اجرای ‌متناسب‌سازی به منظور کاهش فاصله هزینه‌های زندگی با مستمری‌های خود هستند و می‌گویند که ‌متناسب‌سازی باید به نحوی استمرار یابد که با اعمال ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی هماهنگ باشد. 

تکمیل متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان تا ۱۰۰ درصد زمان برقراری مستمری، دیگر خواسته‌ی بازنشستگان است که تاکنون مورد توجه قرار نگرفته است. سازمان تامین اجتماعی متناسب‌سازی را بر اساس میزان مطالباتی که از دولت وصول می‌کند اجرا می‌کند. 

با این حال بازنشستگان می‌گویند که اجرای متناسب‌سازی تکلیف قانون برنامه ششم توسعه است و مطالبات سازمان از دولت ارتباطی با اجرای متناسب‌سازی ندارد. 

بازنشستگان همچنین به کسر سرانه درمان ۲ درصدی از مستمری خود بر اساس ماده ۸۹ قانون تامین اجتماعی اعتراض دارند. 

اجرای کامل سه‌جانبه با تغییر ساختار سازمان تامین اجتماعی از حالت هیات امنایی به شورای عالی، دیگر خواسته‌ی بازنشستگان است. 

بازنشستگان همچنین خواهان پرداخت کامل مطالبات دولت به سازمان تامین اجتماعی هستند که رقم آن به بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

9H1ZtYkTkw3Y