احمد زالی تهیه کننده تلویزیون که در کارنامه هنری اش آثاری چون «نامه آخر» ، «دیگری» ، «همه خانواده من» و.... دیده می شود در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا درباره افزایش بودجه صدا و سیما و انتظارات موجود از عملکرد رسانه ملی در عرصه تولیدات نمایشی و غیرنمایشی، گفت: جدا از این موارد، برنامه ریزی یک امر بسیار مهم است و یکی از مواردی که امروزه تلویزیون از آن رنج می برد نبود برنامه ریزی درست در آثار نمایشی است که باید این اتفاق بیفتد و به تناسب این برنامه ریزی تخصیص بودجه برای آنها صورت بگیرد. ما شاهد هستیم که برخی از آثار تولید می شوند اما در زمان موعود دریافت بودجه خود به مشکل می خورند و ما نیز از این قضیه استثنا نبودیم. به نظر من چنین مسئله ای به افت کیفی آثار منجر می شود و درواقع اگر بودجه بندی توام با برنامه ریزی نباشد همچنان معضلات و پرداخت های تاخیردار سازمان به پروژه ها و عوامل سرجای خود باقی می ماند اما بالطبع بودجه اضافه شده می تواند یک انگیزه بیشتری به تولیدکنندگان دهد و علاوه بر آن می توان خلاقیت های بیشتری در نگارش فیلمنامه به وجود آورد.

این تهیه کننده تلویزیون در پاسخ به این سوال که تلویزیون باید از جهت سخت افزاری مجهز شود یا از جهت نیروی متخصص و کاربلد به حد مطلوب خود برسد بیان کرد: به نظر من با توجه به اینکه سیستم پخش تلویزیون در برخی شبکه ها آنالوگ است بهتر است تا برای بخشی از این شبکه ها ارتقا کیفی صورت بگیرد و بودجه بیشتر صرف هزینه های کیفی پروژه ها شود.

زالی در پایان و در این خصوص که با توجه به افزایش بودجه صدا و سیما تعداد شبکه های تلویزیون باید افزایش پیدا کند یا شبکه های ضعیف قوی تر شوند اظهار کرد: بسیاری از شبکه های تلویزیون مخاطبان محدودی دارند اما اگر شبکه های تخصصی هم باشند به واسطه اینکه فضای مجازی و گروه های تخصصی مجازی وجود دارد باعث می شود تا بسیاری از شبکه ها تعدیل شوند و هیچ اتفاقی برای اعلان مخاطب تلویزیون نیز نخواهد افتاد و به نظر من نه تنها نباید شبکه ای به تلویزیون اضافه شود بلکه باید برخی از شبکه ها نیز تعدیل شوند و بهتر است از شبکه هایی که ظرفیت ارتقا مخاطب دارند استفاده شود.

انتهای پیام//