شهرخبر

نجات ۴۶ نفر در پی وقوع حریق در یک مجتمع مسکونی

‌سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات ۴۶ نفر در پی وقوع حریق در یک مجتمع مسکونی خبر داد.

نجات ۴۶ نفر در پی وقوع حریق در یک مجتمع مسکونی

‌سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات ۴۶ نفر در پی وقوع حریق در یک مجتمع مسکونی خبر داد.

جلال ملکی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: در ساعت ١٠:۵٢ روز جاری یک مورد آتش‌سوزی در یک مجتمع مسکونی در خیابان هنگام، نرسیده به بزرگراه زین‌الدین، به سامانه ١٢۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه سه ایستگاه به همراه نردبان هیدرولیکی و خودرو حامل تجهیزات تنفسی و تشک نجات به محل اعزام شدند، افزود: آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده کردند در یک ساختمان پنج طبقه مسکونی که همکف و طبقه منفی یک نیز داشته، حریق رخ داده است. این ساختمان شامل ٢٠ واحد مسکونی بود. در طبقه منفی یک این ساختمان سه دستگاه خودرو پراید، پرشیا و پژو ۴٠۵ وجود داشت که پراید و پرشیا دچار آتش‌سوزی شده و کاملاً شعله‌ور بودند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ادامه داد: دود بسیار غلیظی به طبقات سرایت کرده بود و از پنجره‌ها به بیرون می‌زد. تعداد زیادی از ساکنان در وضعیت نامناسبی گرفتار شده بودند و بسیاری از ساکنان خود را به سطح پشت بام رسانده بودند.

به گفته وی خودروی ۴٠۵ که با فاصله از دو خودروی دیگر وجود داشت خسارت‌هایی دیده بود اما قبل از اینکه شعله‌ور شود آتش‌نشانان به محل رسیدند و نسبت به خاموش کردن آتش اقدام کردند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران ادامه داد: گروه‌های دیگر آتش‌نشانان از طریق نردبان هیدرولیکی و نردبان دستی و از طریق نفوذ به داخل، عملیات نجات محبوس شدگان را آغاز کردند که در نهایت ۴۶ نفر از داخل این ساختمان نجات داده شدند.

وی با بیان اینکه افراد برای بررسی وضعیت جسمی به عوامل اورژانس تحویل داده شدند، گفت: آتش خاموش شد و از سرایت آن به بخش‌های مسکونی و طبقات بالایی جلوگیری شد. نیروها محل را به عوامل انتظامی و مالکان تحویل خواهند داد و کارشناسان علت حادثه را بررسی خواهند کرد.

 

منبع: ایمنا