شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#پرسپولیس#مجیدی#بازیکن پرسپولیس#سرباز

پاشازاده: خود من ۳ سال طول کشید تا پایان خدمت بگیرم

اسکوچیچ باید نگاه پدرانه به یزدانی داشته باشد/ از اقدام مجیدی تعجب کردم/ چرا هیچ توضیحی در خصوص معافیت بازیکن پرسپولیس نمی دهند؟

بالاخره پس از کش و قوس های فراوان، سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند سرباز شدند و باید خود را به یگان های خدمتی معرفی کنند.

اسکوچیچ باید نگاه پدرانه به یزدانی داشته باشد/ از اقدام مجیدی تعجب کردم/ چرا هیچ توضیحی در خصوص معافیت بازیکن پرسپولیس نمی دهند؟
خبرورزشی -

خبرورزشی- این اتفاق ناراحتی شدید سیاوش یزدانی را به دنبال داشت که نقشه های زیادی برای همراهی تیم ملی در جام جهانی کشیده بود و با ناراحتی هم اعلام کرد : «در استقلال سر من کلاه گذاشتند تا در این مقطع حساس مجبور شوم به خدمت سربازی بروم»

در همین ارتباط بد ندیدیم دقایقی با " مهدی پاشازاده" مدافع و کاپیتان سابق استقلال هم کلام شویم.

*بدون مقدمه اضافی می خواهیم نظر شما را در خصوص سرباز شدن دو مدافع استقلال به ویژه سیاوش یزدانی بپرسیم؟

- واقعیت امر این است که یک مقدار قوانین در این رابطه گُنگ به نظر می رسد. یکی آن طرف معاف می شود و دو نفر هم این طرف باید به خدمت سربازی بروند.  مرادمند و یزدانی از بازیکنان سطح بالای فوتبال ما هستند و من فکر می کنم سیاوش یزدانی درحال حاضر یکی از آماده ترین مدافعان فوتبال ماست که شانس حضور درجام جهانی قطر را دارد..

* اتفاقا خودش هم به شدت از این مسئله ناراحت و به هم ریخته شده است. برنامه فوتبال برتر و صحبت های سیاوش یزدانی را دیدید؟

- هم دیدم و هم تأسف خوردم. جام جهانی ویترین زندگی یک فوتبالیست است. سیاوش یزدانی ۲۰ سال بعد برای بچه هایش چه چیزی را تعریف کند؟ اینکه در ۳۰ سالگی و دراوج مجبور شد تیم ملی و جام جهانی را از دست بدهد. به نظر من پوشیدن پیراهن تیم ملی و خدمت به پرچم ایران هم یک نوع از سربازی است. من خودم در آلمان و اتریش می دیدم چگونه همبازیانم با حسرت از بازی در جام جهانی و حضورم حرف می زدند. این فرصت امیدوارم با نقش پدرانه اسکوچیچ از یزدانی گرفته نشود.

بیشتر توضیح می دهید؟

- من به عنوان یک پیشکسوت یا فوتبالیستی که پیراهن پرافتخار تیم ملی را در جام جهانی پوشیده است از دراگان اسکوچیچ خواهش می کنم نگاه پدرانه ای به سیاوش یزدانی داشته باشد. او یک مدافع معمولی نیست و حتی اگر در لیگ دسته اول و ملوان بازی کند می تواند به تیم ملی دعوت شود و کمک کند.

* شما از بازی در جام جهانی گفتید درحالی که می دانیم خدمت سربازی هم رفته و در تیم پاس حضور داشتید؟

- بله، خدمت سربازی من ۳ سال طول کشید!

* ۳ سال؟!

- بله، ۳ سال طول کشید تا پایان خدمت بگیرم و اذیت شدم. از این پادگان به آن پادگان برای گرفتن امریه و بازی کردن می دویدم! در پاس و مسابقات ارتش های جهان بازی کردم ولی آن زمان شرایط فرق می کرد. جنگ تازه تمام شده بود و باید ما به خدمت سربازی می رفتیم. شرایط الان فرق کرده است و انتظار می رود نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی قانون جدیدی در این راستا وضع کنند. در اروپا خدمت سربازی برای فوتبالیست ها ۶ ماه است. چرا در ایران بازیکنان فوتبال در سطح ملی این مدت به سربازی بروند؟ من شرایط امروز سیاوش یزدانی را درک می کنم. او سال ها زحمت کشیده تا شانس حضور در جام جهانی پیدا کند و ممکن است این شانس را از دست بدهد یا فوتبالش نابود شود. همین طور محمد حسین مرادمند که در اوج فوتبالش باید از استقلال جدا شود. از آن طرف می بینیم در پرسپولیس بازیکن معاف می شود و توضیح خاصی هم ارائه نمی شود.

* با این وضعیت فکر می کنید تیم استقلال ضرر کند؟

- باشگاه استقلال ضرر می کند اما من تعجب می کنم چرا دوستان اجازه جدایی به عارف آقاسی دادند؟!

* شاید فکرش را نمی کردند سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند سرباز شوند وگرنه به آقاسی در نیم فصل رضایتنامه نمی دادند؟

- به هر حال تیمی که می خواهد قهرمان شود باید باهوش باشد و همه موارد را لحاظ کند. استقلال تا جایی که من شنیدم جای خالی هم داشت اما برای گرفتن مدافع میانی اقدام نکرد. با این وجود من یک حرف با دوستان دارم.

* بفرمایید؟

- هر چند جدایی سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند تلخ و عجیب بوده است اما این تیم روزبه چشمی، محمد دانشگر و عارف غلامی را دارد. هر تیمی در لیگ برتر آرزوی داشتن این مدافعان را دارد. استقلال باید با این نفرات لیگ را ادامه بدهد و بهتر است به این سه نفر روحیه بیشتری داد تا با دلگرمی عنوان بهترین خط دفاع لیگ برتر را با کمک سید حسین حسینی تا پایان فصل حفظ کنند.